22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Ojciec oskarżony o pogryzienie 3-miesięcznego synka. Nagranie z zatrzymania

OlsztynOjciec oskarżony o pogryzienie 3-miesięcznego synka. Nagranie z zatrzymania

31-letni mieszkaniec Olsztyna został aresztowany po tym, jak miał pogryźć swojego 3-miesięcznego syna. Matka dziecka, która nie sprawowała należytej opieki, ma dozór policji – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Daniel Brodowski.

reklama

Olsztyńska policja prowadziła śledztwo w sprawie przestępstwa wobec 3-miesięcznego dziecka. Zatrzymano dwóch rodziców, którym postawiono wczoraj (29.03.2023) zarzuty: ojciec oskarżony był o znęcanie się nad dzieckiem, natomiast matka – o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Policja przesłuchiwała świadków i gromadziła dowody, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn Północ

Prokurator Brodowski wyjaśnił, że postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ. Na podstawie zgromadzonych dowodów ojciec 3-miesięcznego dziecka, 31-letni Patryk A., usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach, co spowodowało obrażenia ciała u dziecka. Podejrzany nie przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia.

reklama

*nagranie wideo

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie, uwzględniając wniosek prokuratury, zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące.

Matka dziecka oskarżona o narażenie syna na niebezpieczeństwo

W tej samej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka, 31-letniej Katarzynie K. Usłyszała ona zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalono, matka była poza domem, pijąc alkohol, mając 2 promile, zamiast opiekować się dzieckiem. Wobec kobiety zastosowano dozór policji.

reklama

Policję powiadomiła rodzina niemowlaka

O szokującej sytuacji w tej rodzinie zawiadomiła policję rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką.

Prokurator przekazał, że podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców. Śledztwo jest w toku.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marek
23 kwietnia 2023 22:47

W poprzednim życiu był burkiem. Jeszcze więcej pieniędzy dla takich!

Totami
1 kwietnia 2023 13:13

Adam…k, Kru.a proszę nie kasować komentarzy niech wszyscy się dowiedzą co toczą debile

Polecane