12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oczko wodne w ogrodzie – jakie akcesoria będą potrzebne?

Materiał partneraOczko wodne w ogrodzie – jakie akcesoria będą potrzebne?

Oczko wodne cieszy się sporą popularnością wśród miłośników przyrody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Miejsce to może być prawdziwym sercem każdego ogrodu. Można je zaprojektować na wiele różnych sposobów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki zbiornik wodny wymaga regularnej pracy i sporego zaangażowania. regularnie dbać. Istnieje wiele akcesoriów, które mogą okazać się niezwykle przydatne przy jego pielęgnacji.

reklama

Najważniejszym chyba elementem wyposażenia oczka wodnego jest wydajny filtr oraz pompa. Te urządzania często są dostępne w komplecie, a zatem w obniżonej nieco cenie. Wybrana pompa musi być wydajna dla danego akwenu. Chodzi głównie o wielkość oczka lub litraż wody potrzebny do jego zalania. Urządzenie powinno być w stanie przefiltrować całą wodę w zbiorniku mniejszym raz w ciągu 2 godzin, zaś w dużych akwenach cykl ten powinien zamykać się w kilku godzinach. Ważne w przypadku filtra i pompy jest także zużycie energii elektrycznej.

Odkurzacz do oczka wodnego

Kwestia czyszczenia oczka wodnego to coś, o czym nie można zapomnieć pod żadnym pozorem. Od niej zależy żywotność zbiornika. Oczywistym jest, że w trakcie upływających miesięcy i zmieniających się pór roku, zbiornik będzie ulegał stopniowemu zabrudzeniu i zamuleniu. Do obowiązku hodowcy należy pamiętać o regularnej pielęgnacji. Bardzo pomocny okaże się zatem odkurzacz do oczka wodnego, dzięki któremu można szybko pozbyć się tzw. zielonej wody oraz innych zanieczyszczeń, takich jak muł, gałęzie, liście, patyki czy odchody po rybach.

reklama

Oświetlenie do oczka wodnego

Oświetlenie służy w oczku wodnym jako dodatek wizualny. W zależności od gustu można zdecydować się na białe lub kolorowe lampy. Jeśli chodzi o kwestię ilości zamontowanych lamp, lepiej zdecydować się na mniej sztuk, gdyż kiedy światła jest za dużo lub jest ono nierównomiernie rozłożone, efekt nie jest tak spektakularny. Warto wybrać wysokiej jakości, wodoodporną instalację, aby mogła służyć jak najdłużej.

Automatyczne karmniki

Automatyczny karmnik jest bardzo ciekawym akcesorium do oczka wodnego. Jak sama nazwa wskazuje, ma on pomóc hodowcy w karmieniu mieszkańców zbiornika. Będzie on w stanie ustalić, ile, w jakich przedziałach czasowych i kiedy dokładnie do wody ma zostać wysłany pokarm. Jeśli ktoś często przebywa poza domem, to rozwiązanie jest dla niego idealne. Dzięki urządzaniu można zaplanować podawanie pokarmu rybom, dzięki czemu nie trzeba się zamartwiać o kwestię karmienia.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia