11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023

Dlaczego nie warto oszczędzać na elektryku?

Jeśli budujesz lub remontujesz dom, budynek gospodarczy, garaż albo jakąkolwiek inną budowlę, bądź jeżeli musisz usunąć skutki awarii instalacji elektrycznej, potrzebujesz pomocy elektryka. Na usługach tego specjalisty nie warto oszczędzać!

Jaki jest zakres usług elektryka?

Fachowi, doświadczeni elektrycy zajmują się profesjonalnym przygotowaniem instalacji elektrycznej, od jej zaprojektowania po montaż. Bez nich nie może się więc obyć żadna budowa, a często również remont. Do zadań elektryka zaliczają się też:

– budowa i remont instalacji elektrycznych;

– wymiana lub zabudowa tablic z układem zabezpieczeń;

– pomiar skuteczności ochrony przeciwporażeniowej;

– sprawdzanie stanu izolacji obwodów elektrycznych;

– doradztwo związane z instalacjami elektrycznymi;

– protokoły odbioru i prawidłowego stanu instalacji elektrycznej.

Profesjonalny elektryk udzieli nam więc pomocy w wielu zakresach, szerszych niż naprawa awarii zasilania. Dzięki jego usługom, nie tylko mamy w domu, garażu, altance albo innym budynku elektryczność, ale też możemy korzystać z niej bezpieczne, bez ryzyka porażenia czy pożaru.

dlaczego-nie-warto-oszczedzac-na-elektryku-(1).jpg

Dlaczego warto zatrudnić dobrego elektryka?

Kiedy nagle w domu zabraknie nam prądu, należy ustalić przyczynę awarii. Może nią być po prostu wybicie korków na skutek przeciążenia jakimś urządzeniem, z czym najczęściej poradzimy sobie sami. Jeżeli jednak sprawa jest poważniejsza, trzeba wezwać specjalistę. Nie znając się na instalacjach elektrycznych, nie powinniśmy naprawiać ich samodzielnie. Możemy jeszcze pogorszyć sprawę, a co gorsza, ryzykujemy porażenie, które może nas nawet zabić.

Dobry elektryk dysponuje fachową wiedzą oraz sprzętem potrzebnym do pracy. Wykona naprawę w sposób zgodny ze sztuką i prawem budowlanym, a przede wszystkim bezpieczny oraz przy użyciu odpowiednich materiałów. Dzięki temu instalacja nie zepsuje się ponownie w najbliższym czasie i będzie mogła być użytkowana bez żadnego ryzyka. Nie należy zatem szukać fałszywych oszczędności, lecz wezwać specjalistę, który cechuje się solidnością.

Profesjonalny elektryk pomoże nam też, kiedy tworzymy nową, czyli podczas budowy i remontu. Nie tylko zaprojektuje ją tak, aby prawidłowo oraz bezpiecznie działała, ale też zainstaluje zgodnie z normami prawa budowlanego. Wykona przeglądy i wystawi wymagane protokoły.

Oczywiście, powinien to być specjalista wysokiej klasy, dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

dlaczego-nie-warto-oszczedzac-na-elektryku-(2).jpg

Jak znaleźć profesjonalnego elektryka?

Elektryk elektrykowi nierówny. Obok prawdziwych fachowców, wykonujących swoją pracę solidnie i z zastosowaniem dobrych materiałów, na rynku działają i tacy, co wszystko robią po taniości, konsekwencje czego bywają przykre, a czasem nawet tragiczne dla zleceniodawcy.

Na szczęście, na renomowanych portalach z ogłoszeniami łatwo można znaleźć sprawdzone oferty, dzięki którym zatrudnimy specjalistę. Możemy więc szukać fachowców działających w pobliżu naszego miejsca zamieszkania – w naszym przypadku będą to elektrycy w Olsztynie. Jeśli natomiast prowadzimy budowę lub remont, potrzebni nam będą elektrycy specjaliści. Dobry portal z ogłoszeniami zamieszcza rankingi i porównywarki poszczególnych firm, sprawdzone opinie klientów na ich temat, umożliwia szybki kontakt ze zleceniobiorcami za pośrednictwem telefonu, maila albo czatu.

Możemy również zamieścić własne ogłoszenie – wówczas fachowcy sami się do na zgłoszą, a my wybierzemy tego, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę. Pamiętając oczywiście, że warto zatrudnić dobrego elektryka i zapłacić mu odpowiednio, by cieszyć się spokojem oraz bezpieczeństwem.