9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Dzikie zwierzęta w miejskiej dżungli: odłów bobra w centrum Giżycka

GiżyckoDzikie zwierzęta w miejskiej dżungli: odłów bobra w centrum Giżycka

W minioną sobotę rano strażacy z Giżycka przeprowadzili kolejny odłów bobra. Tym razem zdarzenie miało miejsce na jednej z głównych ulic centrum miasta – ulicy Olsztyńskiej, niedaleko kanału łuczańskiego i jeziora Niegocin. Zwierzę zostało pomyślnie przeniesione na jedną z pobliskich plaż.

reklama

Grzegorz Różański, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskich strażaków, poinformował o zdarzeniu. Policjanci zablokowali drogę tak, aby zabezpieczyć zwierzę przed potrąceniem przez samochody. Następnie strażacy złapali bobra do klatki i przetransportowali go na plażę.

To nie pierwszy przypadek takiej interwencji w Giżycku. W maju ubiegłego roku patrol straży miejskiej natknął się na bobra nocą przy ulicy Kościuszki. Podobnie jak w ostatnim przypadku, zwierzę zostało odłowione i wypuszczone.

reklama

Interwencje tego typu pokazują, że dzikie zwierzęta, takie jak bobry, zasługują na troskę i uwagę ze strony mieszkańców miasta oraz służb porządkowych. Chociaż te zwierzęta nie zagrażają ludziom bezpośrednio, to jednak ich obecność na terenie miejskim może prowadzić do sytuacji, w których potrzebna jest pomoc straży pożarnej czy policji, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

źródło: PAP, fot. st. ogn. Adam Olchówka

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia