25 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Marcin Kulasek: Polacy chcą programu, nie międlenia tematu jednej listy [OPINIA]

Lewica jest gotowa do startu w formule wspólnej listy, na której wspólnie idą do wyborów cztery partie opozycyjne. Dzisiaj to jest jednak nierealny scenariusz, bowiem Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz postawili na współpracę w węższym gronie. Mają do tego pełne prawo i nie będę tego krytykował. Nie ma jednak wątpliwości, że to blokuje powstanie wspólnej listy wszystkich partii. W grze są też wciąż inne możliwości, które pozwolą odsunąć szkodników z PiS od władzy.

Jednak Lewica jest gotowa do samodzielnego startu w wyborach. Współpracujemy z partią Razem, PPS, UP. Podpisaliśmy już porozumienie o współpracy. Pamiętajmy też o Pakcie Senackim. Opozycja wystawi wspólnych kandydatów do senatu i będzie walczyć o zwiększenie liczby senatorów.

Mam też nieodparte przekonanie, że wyborcy są zmęczeni ciągłą dyskusją o układankach na listach. Oni oczekują od nas przede wszystkich ciekawej oferty programowej. Nie zgadzamy się, że samo hasło odsunięcia PiS od władzy wystarczy. Dlatego Lewica od ponad roku jeździ po Polsce i rozmawia z Polakami. Organizujemy także tematyczne konwencje wyborcze. Przedstawiliśmy już nas pomysł na nowoczesną edukację, bezpieczeństwo czy rozwiązanie palącej kwestii mieszkaniowej, zbieramy podpisy pod projektem renty wdowiej.

Marcin Kulasek: Małżeństwo z rozsądku [OPINIA]

Cieszymy się, że Donald Tusk korzysta z zaproponowanych przez nas rozwiązań, ostatnio np. zaproponował emeryturę wdowią. Naśladownictwo jest bowiem najwyższą formą uznania. To pozwala też wierzyć, że po wyborach będziemy ten program realizować wspólnie, a Lewica będzie gwarantem realizacji przedwyborczych obietnic.

Wykluczona jest jednak jakakolwiek współpraca Lewicy z Konfederacją. To zupełne political fiction. Widzimy, że Konfederacja zdobywa wyborców na tik toku. Ich młody lider mówi młodym ludziom to co chcą usłyszeć, np. że podatki to zło i że w sumie można je zlikwidować. Brzmi kusząco, ale to nie jest poważna propozycja dla kogokolwiek.

Druga grupa, wśród której zyskuje Konfederacja, to rolnicy, szczególnie z Polski Wschodniej. Tam ludzie tracą na nieuczciwym handlu ukraińskim zbożem. To dlatego, że nie wprowadzono systemu kaucji, nie wprowadzono plombowania wagonów i cena pszenicy spadła już do 800 zł za tonę. Rok temu było to minimum 1500 zł za tonę w porywach do 1800 zł. Nie dziwię się, że rolnicy są wkurzeni. 

Bitwa o Senat: Grzymowicz kontra Staroń. Kto w Senacie, a kto w ratuszu?

Ale rolnikom Konfederacja nie ma nic do zaproponowania poza szkodliwymi antyukraińskimi emocjami. Tak naprawdę Konfederacja, to partia prorosyjska, podsycająca niechęć wobec Ukraińców. I jednocześnie antyunijna. Gdzie byliby nasi rolnicy, gdyby Polska wyszła z UE, gdyby zabrakło pieniędzy na dopłaty, czy środków na kanalizację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich?

My mamy dla Polaków poważną ofertę, gotową do wprowadzenia w życie w każdej chwili. Jesteśmy poważną i konstruktywną opozycją. Chętnie podpiszemy przedwyborczą deklarację o współrządzeniu. Nie ma na co czekać. Przedwyborczy zegar tyka.

Marcin Kulasek

Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jaaaa
30 marca 2023 08:59

Najważniejsze jest to, że zostaną zachowane lewicowe ideały. No bo wypiąć się i dać wydymać (w tym wypadku Platformie) to od kilkunastu lat nowy szyld lewicy.

Zdzich
27 marca 2023 12:39

Przestań chłopie kłamać!!!!!! Wszystkie partie kłamią a przed wyborami to nos wam rośnie szybciej niż u Pinokia.