12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wybrał nowy zarząd

OlsztynWarmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wybrał nowy zarząd

23 marca, w sali konferencyjnej „Civitas Christiana” na olsztyńskim Starym Mieście, odbyło się Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). Podczas spotkania wybrano nowe władze na trzyletnią kadencję, zgodnie ze statutem Stowarzyszenia.

reklama

Mateusz Kossakowski, nowo wybrany prezes, pochodzi z Mrągowa i jest związany ze Stowarzyszeniem od kilku lat. W poprzedniej kadencji pełnił funkcje członka zarządu oraz wiceprezesa. Kossakowski, dziennikarz i społecznik, założył wiele stowarzyszeń i pozostaje z nimi związany. Od 5 lat jest również prezesem Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Czos. Jego doświadczenie dziennikarskie obejmuje współpracę z Gazetą Olsztyńską, Kurierem Mrągowskim oraz Gazetą Warmińską. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego portalu Mragowo24.info oraz Głosów Warmii i Mazur.

Po wyborze Kossakowski podziękował za zaufanie i głosy, a także za pracę poprzedniego prezesa Grzegorza Radzickiego. Wyraził nadzieję, że nowy zarząd, łączący doświadczenie z młodością, przyczyni się do napisania nowego, pozytywnego rozdziału w historii SDP. Zapowiedział ogłoszenie wyników V. Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa oraz rozpatrzenie prac nadesłanych do XIV. edycji Konkursu Dziennikarskiego im. Seweryna Pieniężnego.

reklama
Jest kolejny honorowy obywatel Olsztyna

Nowy zarząd W-M Oddziału SDP składa się z:

  • Mateusza Kossakowskiego (prezes),
  • Joanny Wańkowskiej-Sobiesiak (wiceprezes),
  • Zbigniewa Piszczako (sekretarz),
  • Zdzisława Piaskowskiego (skarbnik),
  • Miłosza Babeckiego (członek zarządu ds. wydawniczych).

Wybrane zostały również Komisja Rewizyjna, Komisja Członkowska, Sąd Dziennikarski i Rzecznik Dyscyplinarny.

reklama

Podczas zebrania wyłoniono delegatów na najbliższy zjazd krajowy SDP, nadano tytuł członka zasłużonego Oddziału SDP dla Wojciecha Ciesielskiego oraz wybrano nowe władze czasopisma społeczno-kulturalnego „Bez Wierszówki. Na stanowisko redaktora naczelnego wybrano Jerzego Pantaka, a jego zastępcą został ks. Jan Rosłan. Sekretarzami redakcji zostali natomiast Zbigniew Piszczako i Mateusz Kossakowski.

Nowy zarząd Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP podejmie się nie tylko kontynuowania działań konkursowych, ale również rozwijania współpracy z lokalnymi mediami i dziennikarzami, promowania etyki zawodowej oraz szkolenia młodych dziennikarzy.

Konkurs na dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza i innych instytucji kultury w Olsztynie

Z pewnością, nowy zarząd wpłynie na rozwój i działalność Oddziału, a jego skład stanowi obiecujące połączenie doświadczenia i młodzieńczego entuzjazmu. Członkowie zarządu są gotowi do podjęcia wyzwań oraz realizacji ambitnych planów mających na celu rozwój dziennikarstwa na Warmii i Mazurach.

Podsumowując, Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaowocowało wyborem nowego zarządu na trzyletnią kadencję. Mateusz Kossakowski, nowy prezes, wraz z innymi członkami zarządu, planuje napisać nowy, pozytywny rozdział w historii SDP. Wizja rozwoju i świeże pomysły, jakie wnosi nowy zarząd, zapewne przyczynią się do dalszego wzrostu i sukcesów Oddziału.

źródło: SDP Olsztyn, fot. Jerzy Pantak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Greg
26 marca 2023 20:32

Czyli katolska organizacja niby dziennikarska zajmie obroną Japy nr 2 przed atakiem na pedofilię w Kk

Stop klerykalizacji Polski
26 marca 2023 13:27

A pieczę nad wyborem trzymał kościół katolicki.

Popularne
Ogłoszenia

Jest kolejny honorowy obywatel Olsztyna

Spektakularny Flash Mob w Galerii z udziałem Iwony Pavlović