26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

82-latka o krok od utraty majątku! 23-latka przyłapana

Olsztyn82-latka o krok od utraty majątku! 23-latka przyłapana

Funkcjonariusze kryminalni z Ostródy zatrzymali 23-letnią kobietę podejrzewaną o udział w oszustwach na łączną kwotę 87 tys. zł, dokonanych metodą “na policjanta”. Kobieta miała pełnić rolę tzw. odbieraka.

reklama

Próba oszustwa na szkodę 82-letniej mieszkanki Ostródy

Policja trafiła na trop podejrzanej po próbie oszustwa na szkodę 82-letniej mieszkanki Ostródy. Mężczyzna podający się za wnuka seniorki twierdził, że spowodował wypadek drogowy i potrzebuje 150 tys. zł, aby uniknąć konsekwencji prawnych. Seniorka powiadomiła o sytuacji wnuczkę, która zaleciła wezwanie policji.

Ucieczka kobiety chcącej odebrać pieniądze

Gdy młoda kobieta pojawiła się przy drzwiach mieszkania 82-latki, chcąc odebrać pieniądze, uciekła, zorientowawszy się, że starsza pani rozmawia przez telefon komórkowy z kimś innym. Następnie seniorka nieświadomie nawiązała kontakt z kolejnym oszustem, podającym się za policjanta. Mężczyzna zapewnił, że ktoś ponownie zgłosi się po odbiór gotówki, a w międzyczasie policja zorganizuje obławę na oszusta.

reklama

Podejrzenie oszustwa i zawiadomienie prawdziwej policji

82-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i poprosiła rodzinę o powiadomienie prawdziwych funkcjonariuszy.

Zatrzymanie 23-latki i aresztowanie

W wyniku pracy operacyjnej zatrzymano 23-letnią kobietę, która usiłowała odebrać pieniądze od mieszkanki Ostródy. Ustalono, że wspólnie z innymi osobami dokonała tego samego dnia skutecznych oszustw w powiecie iławskim i olsztyńskim, gdzie dwie pokrzywdzone osoby straciły łącznie 87 tys. zł. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzaną na okres trzech miesięcy. Policja informuje, że śledztwo ma charakter rozwojowy.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
24 marca 2023 05:40

git falbana

Marta
23 marca 2023 21:51

a co ci do tego jak jest ubrana patrz na siebie

Polecane