22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Duży pożar kamienicy przy ul. Partyzantów w Olsztynie. Ewakuowane dzieci

OlsztynDuży pożar kamienicy przy ul. Partyzantów w Olsztynie. Ewakuowane dzieci

Dziś (20.03.2023) po godzinie 16:00 w budynku mieszkalnym przy ul. Partyzantów doszło do wybuchu pożaru. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło na numer alarmowy, co natychmiast spowodowało reakcję służb ratunkowych.

reklama

Akcja straży pożarnej i ewakuacja mieszkańców

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej JRG1, JRG2 oraz pobliskich OSP. Po przybyciu na miejsce strażacy rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych, co jest szczęśliwym zbiegiem okoliczności w takiej sytuacji.

Przyczyny pożaru i zasięg zniszczeń

Paliło się poddasze budynku mieszkalnego, a przyczyną pożaru był zapalający się drewniany strop poddasza. Strażacy ewakuowali łącznie osiem osób, w tym dwójkę dzieci. Aktualnie trwają prace nad ugaszeniem ognia oraz zabezpieczeniem terenu przed ewentualnymi wtórnymi zagrożeniami.

reklama

Utrudnienia w ruchu samochodowym

W związku z akcją gaśniczą i ewakuacją mieszkańców, ul. Partyzantów została zamknięta dla ruchu samochodowego. Władze apelują o omijanie tego rejonu i korzystanie z objazdów, aby nie utrudniać pracy służb ratunkowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane