4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja

OlsztynSzef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zachęcał do wstąpienia do Wojska Polskiego podczas otwarcia Wojskowych Targów Pracy i Służby w Olsztynie. 

Idea targów

reklama

I Wojskowe Targi Służby i Pracy odbyły się w piątek i sobotę w całym kraju. Targi w kompleksie wojskowym przy ul. Saperskiej w Olsztynie zostały otwarte przez wicepremiera Mariusza Błaszczaka. Ich celem jest „zaprezentowanie możliwości i perspektyw rozwoju dla wszystkich chętnych, którzy chcą zasilić szeregi Wojska Polskiego”.

O różnorodnej ofercie

Błaszczak zachęcał do wstąpienia do Wojska Polskiego, co jest związane z rozwojem sił zbrojnych i bezpieczeństwem Polski. „To naprawdę jest bardzo dobra oferta. Dla ludzi ambitnych, którzy są zdecydowani, żeby ciężko pracować, Wojsko Polskie stanowi wielką szansę do osobistego rozwoju” – podkreślił minister obrony. Przypomniał także, że oprócz służby zawodowej możliwe jest odbycie szkoleń dla tych, którzy nie chcą wiązać swojej przyszłości z wojskiem. Na mocy ustawy o obronie Ojczyzny możliwa jest także służba w tzw. aktywnej rezerwie.

Konkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

Prezentacja rodzajów sił zbrojnych

reklama

Błaszczak wskazywał na pięć rodzajów sił zbrojnych w Polsce – Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną oraz Wojska Specjalne i Wojska Obrony Terytorialnej. Podkreślił też istnienie nowoczesnego komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i zachęcał każdego młodego człowieka do przemyślenia zawodowej przyszłości w służbach wojskowych.

Targi w Olsztynie

W olsztyńskim kompleksie wojskowym przygotowano kilkanaście stanowisk różnego rodzaju wojsk – od jednostki specjalnej Formoza po wojskowych kucharzy. W piątek rano wzięli w nich udział uczniowie klas mundurowych z całego regionu, a w weekend impreza była otwarta dla wszystkich chętnych.

Targi w całym kraju

reklama

I Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w każdym województwie i zostaną zorganizowane w takich miejscowościach jak: Oława, Mogilno, Chełm, Międzyrzecz, Skierniewice, Limanowa, Radom, Brzeg, Boguchwała, Wysokie Mazowieckie, Kartuzy, Mysłowice, Pińczów, Konin i Gryfino.

Joanna Jędrzejczyk w wojsku? Mistrzyni postanowiła działać

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
prawicowe h.je
21 marca 2023 08:03

Niech macierewicz, duda, jaki, kowalski, bosak, korwin i inne „patrioty” wstąpią a nie frajerów szukają

Sasin
20 marca 2023 11:39

Kacze mózgi niech idą do tego syfu!

Popularne
Ogłoszenia

Zawalił się strop Domu Kultury w Piszu

W Olsztynie odbędą się Wojskowe Targi Pracy i Służby