11 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Tajemnicza śmierć Patryka. Czy został pobity na Starym Mieście? Jego ciało wyłowiono z Łyny

OlsztynTajemnicza śmierć Patryka. Czy został pobity na Starym Mieście? Jego ciało wyłowiono...

Jest już wstępna ocena przyczyny zgonu 30-letniego Patryka C., którego ciało 14 marca wyłowiono z Łyny. Policja bada, czy do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

reklama

Dramat w Olsztynie

Kilka dni temu w Olsztynie zaginął 30-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Biskupiec. Patryk C. w sobotę 11 marca był widziany na Starym Mieście. Poszedł z kolegami do klubu, jednak nie został do niego wpuszczony. Po jakimś czasie znajomi wyszli na zewnątrz, jego już jednak tam nie było.

Według uzyskanych przez naszą redakcję informacji Patryk C. po nieudanej wizycie w klubie mógł zostać pobity koło mostu Jana. Następnie skierował się w stronę pobliskiego parku i rzeki Łyna.

reklama

O zaginięciu poinformowano policję, która od razu wszczęła poszukiwania.

Tragiczny finał poszukiwań

Prowadzone przez policję poszukiwania zakończyły się odnalezieniem ciała.

– Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ciało znaleźli policjanci. Znajdowało się w Łynie na wysokości ulicy Artyleryjskiej. Ciało zabezpieczono celem przeprowadzenia badań sekcyjnych – powiedziała Paulina Żur z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, zaznaczając, że policja wyjaśnia wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

reklama
Tajemnicza śmierć Patryka. Czy został pobity na Starym Mieście? Jego ciało wyłowiono z Łyny zaginięcie Olsztyn, Wiadomości

Rzeczniczka opisała także przebieg podjętych przez funkcjonariuszy działań.

– Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zaginięcia mężczyzny, docierali do miejsc, w których mężczyzna mógł przebywać. W działaniach wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt, w tym łodzie oraz drony, sprawdzone zostały zapisy okolicznego monitoringu jak również na stronie internetowej i w mediach został opublikowany wizerunek 30-latka. W trakcie działań poszukiwawczych na rzece Łyna w Olsztynie z pomocą drona z kamerą termowizyjną, podczas patrolu rzeki zlokalizowano miejsce, gdzie odnaleziono ciało 30-latka – powiedziała.

Nieumyślne spowodowanie śmierci?

Zapytaliśmy prokuraturę o wyniki sekcji zwłok oraz o to, czy bierze pod uwagę możliwość udziału osób trzecich w śmierci 30-latka.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował nas, że Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Północ w Olsztynie prowadzi postępowanie w kierunku art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę 15 marca przeprowadzono sekcję zwłok – biegły lekarz medycyny sądowej określił wstępnie przyczynę zgonu: utonięcie, jednak zostaną wykonane kolejne, bardziej szczegółowe badania, na podstawie których zostanie wydana ostateczna opinia w tej kwestii.

Policja ustala także okoliczności, w jakich pokrzywdzony znalazł się w rzece.

Tajemnicza śmierć Patryka. Czy został pobity na Starym Mieście? Jego ciało wyłowiono z Łyny zaginięcie Olsztyn, Wiadomości

Na chwilę obecną nie ma możliwości określenia, czy zgon nastąpił na skutek działań osób trzecich. To będzie możliwe dopiero po otrzymaniu ostatecznej opinii z sekcji zwłok oraz po ustaleniach śledczych i odtworzeniu przebiegu zdarzeń. Nie wiadomo na chwilę obecną co widać na nagraniach z monitoringu, a na moście Jana jest kilka kamer.

To druga taka tragedia w ostatnim czasie

Miesiąc temu w Olsztynie miało miejsce inne zdarzenie. 9 lutego zaginęła 26-letnia olsztynianka. Wszczęte przez policję poszukiwania zakończyły się 4 dni później z równie tragicznym skutkiem: ciało młodej kobiety znaleziono zawinięte w dywan nieopodal jednego z bloków przy ul. Kołobrzeskiej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
19 marca 2023 19:48

Ja bym przyjrzała się ochroniarzom z tego pubu. Może coś o tym wiedzą?

Wiola
18 marca 2023 14:12

Na tej starówce same patusy a policji czy straży miejskiej zero

Polecane
Ogłoszenia