-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejna odsłona Audioriver już wkrótce. Czym zaskoczy w 2023 roku?

WiadomościKolejna odsłona Audioriver już wkrótce. Czym zaskoczy w 2023 roku?

Festiwal muzyczny Audioriver co roku przyciąga tłumy. W poprzednim roku miała miejsce 15 edycja tego wydarzenia. Jak się szacuje, przez cały okres wzięło w nim udział ponad 200 tysięcy uczestników z Polski i świata. Już wkrótce nowa edycja tego wydarzenia.

Znana jest tegoroczna data

reklama

16 edycja festiwalu odbędzie się w dniach 28-30 lipca w Płocku. Wystąpią między innymi 175BPM, 8Kays, 999999999, Avalon Emerson, Błażej Malinowski b2b Claudio PRC, Bou ft. Haribo, Chloé Caillet, Coco Bryce, Desiree, gyrofield, Hedex, Job Jobse, Joyhauser, Kamp!, Kevin de Vries, Ki/Ki, Klangkuenstler, Krakota, Mandidextrous, Moderat, Palms Trax, Samurai Breaks, Święty Bass, Tengu, The Caracal Project, Trym, VNTM live, VTSS, We Rob Rave, Worakls Orchestra, ZHU, Zuchy.

Poprzednia edycja festiwalu

Festiwal odbywa się w Płocku od 2006 roku. Odwiedzający skupiają się głównie na plaży nad Wisłą pod Wzgórzem Tumskim. Turystów nie brakuje również na starówce i terenach zielonych.

reklama

Poprzednia edycja odbyła się w dniach 29 do 31 lipca. Na kilku scenach wystąpiło wówczas 120 wykonawców z całego świata. Dodatkowo odbyły się Targi Muzyczne Audioriver oraz spotkania z artystami.

Nowa odsłona festiwalu Up To Date Festival

Motywem przewodnim była ekologia. Większość scen była zbudowana z naturalnych elementów dekoracyjnych, aby ograniczyć zużycie energii. Na terenie festiwalu była utworzona specjalna strefa AUDIOHOME, w której dyżurowali psycholodzy, edukatorzy i wolontariusze współpracujący z ochroną i służbami medycznymi.

reklama

Podczas ubiegłorocznej edycji wystąpili między innymi Dasha Rush, Błażej Malinowski, Neon Chambers, Alignment, Paula Temple, I Hate Models, Kasra, Magit Cacoon, An On Bast, The Blaze, Mind Against, Ben Böhmer, Solomun, Baasch, Catz ‘n Dogz, Bicep, Ame & Dixon, Ella Aculla, Dr. Rubinstein, Viper Diva, Błażej Malinowski oraz wielu innych artystów. Uwagę zwróciła debiutancka scena Colour Stage i Chill, poświęcona kulturze queerowej i całej społeczności LGBTQ+ oraz nagłośnienie w Studio.

Korzyści wynikające dla Płocka

Festiwal przynosi przychód dla miasta, ale również wartość kulturalną. Jak powiedział organizator festiwalu, Piotr Orlicz–Rabiega „Bardzo się cieszymy, że z pomocą miasta, tworzymy Audioriver od 15 lat. Dzięki naszym wspólnym działaniom, co roku do Płocka przyjeżdżają tysiące osób nie tylko z całej Polski, ale i różnych krajów świata, które zakochały się w malowniczej plaży, Starym Rynku i wielu innych pięknych miejscach w tym regionie. Do przyjazdu do miasta na festiwalowy weekend zachęcamy publiczność przez cały rok – ekwiwalent wszystkich publikacji w mediach i działań reklamowych w różnych nośnikach, w których pojawia się Płock, według rynkowych stawek to kwoty szacowane na miliony złotych. Napływ tak licznej publiczności w mieście na pewno przekłada się na efekt finansowy. Staramy się, aby oferta festiwalu była atrakcyjna również dla mieszkańców Płocka – co roku widujemy ich nie tylko pod scenami, ale także podczas darmowej i otwartej dla wszystkich dziennej części festiwalu, na Starym Rynku – Audioriver Sobótka”.

Legendarny cykl imprez w sobotę w Olsztynie

źródło: Audioriver Festiwal

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pogromca redaktorków
18 marca 2023 15:37

Napiszcie coś o olsztyńskich imprezach, tu się tyle dzieje że człowiek nie wie na co ma iść….

Popularne
Ogłoszenia

Nowa odsłona festiwalu Up To Date Festival

Legendarny cykl imprez w sobotę w Olsztynie