14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ukrywał się przez 5 lat! Olsztyńska policja znalazła go w luksusowym osiedlu w Warszawie

OlsztynUkrywał się przez 5 lat! Olsztyńska policja znalazła go w luksusowym osiedlu...

Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa vatowskie oraz spowodowanie wielomilionowych strat na rzecz Skarbu Państwa. Wydane zostały trzy listy gończe. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Warszawy.

reklama

Zatrzymanie w Warszawie

We wtorek (7.03.2023) na terenie Warszawy doszło do zatrzymania 35-letniego mężczyzny, który ukrywał się przez 5 lat przed wymiarem sprawiedliwości. Był on poszukiwany za oszustwa vatowskie, a w jego sprawie były wydane trzy listy gończe. Straty, na jakie naraził Skarb Państwa, oszacowano na kilka milionów złotych. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu, Prokuratury Rejonowe w Płocku oraz Elblągu, a także Prokuraturę Okręgową w Olsztynie.

W celu uniknięcia zatrzymania, mężczyzna posługiwał się fałszywą tożsamością i dokumentami wystawionymi na obywatela Czech. Mieszkał on na luksusowym osiedlu w Warszawie.

reklama

Funkcjonariuszom udało się dotrzeć do poszukiwanego mężczyzny i zatrzymać go na jednym z warszawskich osiedli. W trakcie przeszukiwania policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz gotówkę o łącznej kwocie ponad 18 tysięcy złotych.

Mężczyzna odpowie za swoje czyny

35-letni mężczyzna trafił do więziennej celi, ponieważ miał do odbycia zasądzoną już karę 90 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo przez sąd wydane zostały wobec niego postanowienia o tymczasowym aresztowaniu w związku z prowadzonymi sprawami.

Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, a także przepadek mienia.

reklama

Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Olsztynie

Jednym z zadań policji jest poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W Komendzie Głównej Policji podjęto decyzję o utworzeniu Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który zajmuje się sprawami poszukiwawczymi na Warmii i Mazurach. Zajmują się tym doświadczeni policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości oraz tych, których zaginięcie zgłosili bliscy, a ich poszukiwania wymagają rozległych działań terenowych.

Od początku roku funkcjonariusze zatrzymali już 8 osób, które były poszukiwane za poważne przestępstwa.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
babcia
15 marca 2023 14:24

Jak mówi przysłowie – ślepej kurze też czasem trafi się ziarno.

Lolo
15 marca 2023 06:46

Git człowiek

Polecane
Ogłoszenia