fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyn: W ciągu jednej doby zatrzymali pięć osób poszukiwanych

OlsztynOlsztyn: W ciągu jednej doby zatrzymali pięć osób poszukiwanych

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce funkcjonariuszy trafiło pięć takich osób.

reklama

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni podczas legitymowania w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami.

Przykładem może być wczorajsza interwencja na ul. Wyzwolenia w Olsztynie.
Policjanci patrolujący rejon Starego Miasta zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do znaku “zakaz ruchu pieszych”. Jak okazało się, 64- latek był poszukiwany. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś trafi do zakładu karnego.

reklama

Szczególną spostrzegawczością wykazać muszą się również policyjni wywiadowcy. Patrolując ulice miasta nieoznakowanymi radiowozami m. in. szukają osób, których wizerunki przedstawione zostały im na odprawach służbowych. Bardzo często zatrzymują osoby poszukiwane w miejscach, gdzie Ci zupełnie się tego nie spodziewają.

Tak było w przypadku 25- latka, którego wywiadowcy zauważyli na jednym z przystanków autobusowych na ul. Wilczyńskiego. Był on wyraźnie zaskoczony ich interwencją.
Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z marihuaną. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty posiadania substancji odurzających. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za pobicie.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia