7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wnuk z piekła rodem trafił za kratki

WęgorzewoWnuk z piekła rodem trafił za kratki

28-latek usłyszał zarzuty znęcania się i stosowania gróźb wobec babci. Mieszkaniec Węgorzewa miał wszczynać awantury, szarpać, nie pozawalać w nocy spać orz grozić pozbawieniem życia swojej babci. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, obowiązek opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do 85-letniej kobiety.

Znęcanie się nad starszą kobietą

reklama

W czwartek (9.03.2023) do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wpłynęło zawiadomienie o awanturze domowej. Pomoc wezwała 85-letnia pokrzywdzona. Jak się okazało, starsza pani od dwóch tygodni miała nie przespać żadnej nocy. Agresywny wnuk miał stosować wobec niej przemoc w postaci szarpania za ubrania, wulgarnie ją wyzywać oraz grozić pozbawieniem życia przez zepchnięcie ze schodów. Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu, a mężczyzna został zatrzymany.

Koszmar 34-latki. Pięciu mężczyzn trzymało ją w niewoli na Jarotach. Zrobili coś strasznego

Wnuk usłyszał zarzuty

28-letni mężczyzna na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut popełnienia przestępstw. Odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad babcią oraz grożenie jej. Sąd zastosował na wniosek prokuratury i policji dozór, obowiązek opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Niebieska Karta

reklama

Policjanci przypominają o procedurze Niebieskiej Karty. W przypadku kiedy istnieje podejrzenie o tym, że osoba została dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej ze służb: oświaty, policji, pomocy społecznej, służby zdrowia czy gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę Niebieskiej Karty. Jest to skoordynowany system pomocy dla osób doznających przemocy domowej.

źródło: KPP Węgorzewo

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Tortury w więzieniu w Barczewie

Kolejny skandal w Barczewie? Strażnicy poniżyli kontrolera i zmusili go do oddania moczu na podłogę