22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Wnuk z piekła rodem trafił za kratki

OlsztynWnuk z piekła rodem trafił za kratki

28-latek usłyszał zarzuty znęcania się i stosowania gróźb wobec babci. Mieszkaniec Węgorzewa miał wszczynać awantury, szarpać, nie pozawalać w nocy spać orz grozić pozbawieniem życia swojej babci. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, obowiązek opuszczenia lokalu oraz zakaz zbliżania się do 85-letniej kobiety.

reklama

Znęcanie się nad starszą kobietą

W czwartek (9.03.2023) do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie wpłynęło zawiadomienie o awanturze domowej. Pomoc wezwała 85-letnia pokrzywdzona. Jak się okazało, starsza pani od dwóch tygodni miała nie przespać żadnej nocy. Agresywny wnuk miał stosować wobec niej przemoc w postaci szarpania za ubrania, wulgarnie ją wyzywać oraz grozić pozbawieniem życia przez zepchnięcie ze schodów. Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu, a mężczyzna został zatrzymany.

Wnuk usłyszał zarzuty

28-letni mężczyzna na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut popełnienia przestępstw. Odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad babcią oraz grożenie jej. Sąd zastosował na wniosek prokuratury i policji dozór, obowiązek opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Niebieska Karta

Policjanci przypominają o procedurze Niebieskiej Karty. W przypadku kiedy istnieje podejrzenie o tym, że osoba została dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej ze służb: oświaty, policji, pomocy społecznej, służby zdrowia czy gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę Niebieskiej Karty. Jest to skoordynowany system pomocy dla osób doznających przemocy domowej.

źródło: KPP Węgorzewo

zobacz też: Czy wiesz, jaki materac jest jak espresso dla Twojego snu?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane