23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Konkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

OlsztynKonkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

Województwo warmińsko-mazurskie ogłosiło konkursy na dyrektorskie stanowiska w trzech instytucjach kulturalnych: teatrach w Olsztynie i Elblągu oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – poinformował Szymon Tarasewicz z gabinetu marszałka. Nie będzie automatycznego przedłużania kadencji dotychczasowych dyrektorów teatrów, ale odbędą się na nie konkursy, w których obecni dyrektorzy mogą wziąć udział. Ogłoszenia zostaną również zamieszczone w całym kraju.

reklama

Dyrektor olsztyńskiego teatru, Zbigniew Brzoza, wzbudza kontrowersje ze względu na przegraną sprawę cywilną z prawnikiem teatru, a także sprawę karną z powodu nieprzestrzegania przepisów związkowych, którą od wielu miesięcy prowadzi sąd. Radni PiS sprzeciwiali się hasłom wywieszanym na fasadzie teatru oraz zwalnianiu aktorów w czasie pandemii.

Dyrektorzy teatrów w Olsztynie i Elblągu mają rozpocząć pracę od 1 września 2023 roku, a ich kontrakt będzie obowiązywać przez pięć sezonów artystycznych. Ponadto ogłoszono konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, w związku z kończącą się kadencją obecnego dyrektora.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Babcia
5 marca 2023 11:10

Jeszcze Kijowski wróci i powrócą stare układy?

Polecane
Ogłoszenia