8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Konkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

OlsztynKonkurs na dyrektorów dwóch teatrów i wojewódzkiej biblioteki

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorskie w trzech instytucjach kultury: teatrach w Olsztynie i Elblągu oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – poinformował Urząd Marszałkowski.

reklama

Szymon Tarasewicz z gabinetu marszałka województwa warmińsko-mazurskiego poinformował, że zarząd województwa zdecydował, iż nie będzie automatycznie przedłużał kadencji dyrektorów teatrów w Elblągu i Olsztynie, ale rozpisze na nie konkursy. Obecni dyrektorzy mogą w nich wystartować.

„Zamieścimy też ogłoszenia w całym kraju, by każdy zainteresowany, kto spełnia wymagania, mógł w tych konkursach wystartować” – dodał Tarasewicz.

reklama

Kontrowersje wzbudza od miesięcy dyrektor olsztyńskiego teatru Zbigniew Brzoza, który przegrał sprawę cywilną z prawnikiem teatru, w wyniku czego prawnikowi należy się ok. 100 tys. zł. zapłaty. W związku z nieprzestrzeganiem przepisów związkowych Brzoza ma także sprawę karną, którą od wielu miesięcy prowadzi olsztyński sąd. Radni PiS w sejmiku województwa od dawna sprzeciwiają się hasłom, które są wywieszane na fasadzie teatru (np. podczas kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy hasła te dopominały się o przestrzeganie praw człowieka migrantów, przed teatrem urządzano pikiety w tej sprawie). Radni PiS podnosili też, że w czasie pandemii dyrektor zwolnił z pracy aktorów.

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja

Nowi (lub dotychczasowi – jeśli wygrają konkursy) dyrektorzy teatrów w Olsztynie i Elblągu mają rozpocząć pracę od 1 września 2023, a ich kontrakt ma obowiązywać pięć sezonów artystycznych.

reklama

Urząd Marszałkowski w Olsztynie ogłosił także konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tarasewicz powiedział, że kierujący ta placówką dyrektor przechodzi na emeryturę.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Babcia
5 marca 2023 11:10

Jeszcze Kijowski wróci i powrócą stare układy?

Popularne
Ogłoszenia

10 ciekawych ofert pracy z Olsztyna

Zawalił się strop Domu Kultury w Piszu