8 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Złagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa sąsiada

OlsztynZłagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa sąsiada

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał na 4 lata i 2 miesiące więzienia mężczyznę, który usiłował zabić swojego sąsiada Piotra G. z gminy Górowo Iławeckie.

Wtargnięcie z nożem

reklama

Piotr P. w sierpniu 2021 roku znalazł telefon komórkowy i postanowił go sprzedać. Jak się okazało, ktoś poinformował o zdarzeniu policjantów i funkcjonariusze zabrali przywłaszczony przez niego aparat

Miesiąc później, będąc pod wpływem alkoholu, oskarżony stwierdził, że to sąsiad powiadomił policję. Ze względu na to, że sąsiad miał mu wcześniej nie pożyczyć odtwarzacza dvd, postanowił wtargnąć do jego domu z nożem. Zamachnął się nożem na sąsiada, jednak ten zdołał się obronić.

Prokuratura postawiła zarzuty

reklama

Prokuratura oskarżyła Piotra P. o przywłaszczenie telefonu oraz o usiłowanie zabójstwa sąsiada. Sąd skazał mężczyznę na cztery lata i dwa miesiące więzienia. Orzekł również wobec oskarżonego zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów przez 5 lat. Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak „Sąd zastosował instytucję nadzwyczajnego złagodzenia kary. I wyjaśnił, że było to spowodowane tym, że nie był on w przeszłości karany, a w trakcie procesu miał wielokrotnie przepraszać za swoje zachowanie oraz wyrazić skruchę i żal. Obecnie mężczyzna jest tymczasowo aresztowany. Wyrok jest nieprawomocny.

Proces adwokata z Łodzi Pawła K. został przerwany. Wydarzyła się tragedia

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone

Proces adwokata z Łodzi Pawła K. został przerwany. Wydarzyła się tragedia