12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Złagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa sąsiada

OlsztynZłagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa sąsiada

Mężczyzna, który próbował zabić swojego sąsiada, został skazany przez Sąd Okręgowy w Olsztynie na karę czterech lat i dwóch miesięcy więzienia. Piotr P. z gminy Górowo Iławeckie wtargnął do domu sąsiada z nożem, jednak udało mu się obronić. Jak donosi źródło, sąd zastosował instytucję nadzwyczajnego złagodzenia kary, wynoszącą zarówno długość kary, jak i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

reklama

Motywy ataku

Sprawa miała swój początek, kiedy Piotr P. znalazł telefon komórkowy, a następnie postanowił go sprzedać. Ktoś poinformował o tym policję, która odebrała aparat. Miesiąc później oskarżony był przekonany, że to jego sąsiad podjął tę interwencję. W związku z tym postanowił zemścić się na nim, atakując nożem.

Orzeczenie sądu

Sąd skazał Piotra P. na 52 miesiące pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na mniej niż 100 metrów i kontaktowania się z nim przez okres 5 lat. Sędzia orzekł nadzwyczajne złagodzenie kary ze względu na brak dotychczasowych wyroków karnych oskarżonego, a także jego skruchę i wyrażony żal. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia