9 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Remont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu

OlsztynRemont Uranii postępuje. Trwają prace przy montażu paneli na dachu

Remont Hali Widowiskowo-Sportowej Urania trwa. Po jego zakończeniu obiekt ma zostać wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki temu będzie okazja do występów najlepszych sportowców oraz gwiazd estrady.

Będzie więcej miejsc

reklama

Jak powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz „Przeanalizowaliśmy wraz z projektantem i potencjalnym operatorem hali możliwości naszego obiektu i uznaliśmy, że powiększymy bryłę B z 500 do 1000 miejsc, by jeszcze więcej osób mogło uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, koncertach czy targach. To oczywiście wymaga zmiany systemu wentylacji i odpowiedniego dostosowania do przepisów przeciwpożarowych”.

Hala została wybudowana w 1978 roku i do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Dzięki remontowi możliwe będzie zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i stanie się ona obiektem ekologicznym oraz energooszczędnym.

Montaż paneli na dachu

reklama

Jak powiedział prezydent Olsztyna „Każdego dnia przy budowie hali pracuje około 320 osób. Na razie zaawansowanie wynosi około 60 proc. wszystkich zaplanowanych do wykonania robót”.

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie

Teraz największym wyzwaniem będzie montaż paneli na kopule dachu w hali głównej. Jak przekazał kierownik kontraktu modernizacji Hali Urania Andrzej Rosocha „Mamy odczynienia z bardzo trudnym do montażu panelem o grubości 0,7 mm i długości 28 metrów”. I jak dodaje. „Każdy podmuch wiatru powoduje skręcenie panelu, więc możemy je montować tylko w bezwietrzne dni. A do obłożenia całej kopuły potrzeba 260 paneli”.

Prace postępują

reklama

W bryle B trwają prace polegające na stawianiu ścianek działowych, montowaniu wentylacji, wykonywaniu prac elektrycznych, jak również instalacji ciepłowniczych oraz sanitarnych. Dodatkowo na obu bryłach są wykonywane odwodnienia dachów, zewnętrzne instalacje elektryczne oraz są montowane szklane fasady. Część ekip pracuje przy makroniwelacji terenu, podbudowie nawierzchni drogowych, układaniu kostki oraz montażu krawężników. Jak powiedział Rosocha „Nie mamy większych problemów z dostępnością materiałów, ale część bardzo specjalistycznego wyposażenia niezwykle trudno pozyskać, a co więcej dostawcy nie chcą nam gwarantować żadnych terminów”.

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie

Obiekt ma być lepiej przystosowany do potrzeb siatkarskiego klubu Indykpol AZS. Te dodatkowe modyfikacje, które mają na celu zwiększenie funkcjonalności obiektu, spowodują odsunięcie w czasie terminu zakończenia modernizacji hali.

Koszt modernizacji hali ma wynieść około 200 mln zł, z tego ponad 130 to dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

źródło: Urząd Miasta Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
4 marca 2023 09:26

Brawo grzym, takiego prezydenta jak ty to nima nigdzie. Ogarniasz ratusz i jeszcze na budowie dyrygujesz. Ciekawe czy z dwóch koryt pensja leci???

Kornel
4 marca 2023 07:20

Pięknie !!! A co z budową Stadionu ? Cisza…. A już za rok MAX dwa Olsztyn będzie ostatnim miastem wojewódzkim w Polsce bez nowego stadionu…. Co ciekawe i za razem żenujące podobno w przyszłym roku ma być podjęta decyzja o budowie nowego stadionu …. Uwaga ….w Elblągu , No także ten tego….

Popularne
Ogłoszenia

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie

Upadły negocjacje w sprawie wyboru operatora hali Urania w Olsztynie