16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Faro – portugalskie słońce i plaże, piękne zabytki oraz cuda przyrody przez cały rok

Materiał zewnętrznyFaro – portugalskie słońce i plaże, piękne zabytki oraz cuda przyrody przez...

Sąsiadujące z palmami dawne, kamienne zabudowania pełne wzorzystych kafelków, statki wycieczkowe pływające po przejrzystej wodzie oraz mnóstwo restauracji i barów oferujących lokalne przysmaki. Portugalskie Faro zachwyci klimatem starodawnego miasteczka nawet najbardziej wymagających wielbicieli zagranicznych podróży. Mimo że jest ono przede wszystkim bazą wypadową do wycieczek po innych częściach regionu, to znajdują się tu liczne atrakcje godne polecenia.

reklama

Cud natury

Niedaleko wybrzeży regionu Alvagre znajdziesz jeden z siedmiu cudów Portugalii – rezerwat przyrody Ria Formasta. Miejsce znane jest z rozciągających się od Faro aż do Taviry słonowodnych lagun. Wyspy wchodzące w skład archipelagu oddzielają lagunę od morza, a widziane z góry prezentuje się wyjątkowo naprawdę widowiskowo. Turyści chcący podziwiać uroki tego miejsca mogą udać się w rejs łodzią bądź samodzielnie wypożyczyć kajak czy rower. Rezerwat Ria Formasta cieszy się sporą popularnością wśród ornitologów, gdyż każdego roku zatrzymuje się w nim ponad 30 000 ptaków różnych gatunków, takich jak m.in. flamingi czy rybitwy. Wyjeżdżając do tego miejsca, polecamy wykupić turystyczne ubezpieczenie do Portugalii.

Stare miasto

Pochodzące jeszcze z XIX wieku budynki otoczone są wielkimi, starymi murami. Wiele ze stojących tu kiedyś zabudowań ucierpiało w skutek wojen i trzęsień ziemi, a ich gruzy stanowią dziś swego rodzaju historyczną pamiątkę. Centralnym punktem tego miejsca jest oddana do użytku w 1812 roku, prowadząca niegdyś do miasta brama Arco da Vila. Słynie ona z tego, że bociany często wiją na niej swoje gniazda.

reklama

Katedra Se de Faro

Jest to pierwszy chrześcijański budynek sakralny, jaki zbudowano w Faro. Powstał on w miejscu dawnego meczetu. Ta pochodząca z XIX świątynia zachwyca przyjezdnych swoim nietypowym pięknem. Styl gotycki kontrastuje z barokowym, a na jej szczycie znajduje się katedralna dzwonnica. Miejsce dostępne jest dla turystów od poniedziałku do soboty, a aby do niego wejść, należy uiścić opłatę w wysokości 3 euro. Z kolei przed samym wyjazdem na Faro rekomendujemy wykupienie polisy turystycznej – kalkulator ubezpieczeń podróżnych pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty.

Mroczna atrakcja

Jeżeli poszukujesz mocnych wrażeń, obowiązkowym punktem na mapie wycieczki po Faro będzie dla Ciebie Capela dos Ossos zwana kaplicą kości. Znajduje się ona tuż przy wejściu do kościoła św. Franciszka. Szczątki mnichów służących dawniej miastu zostały wykopane w XIX wieku i posłużyły jako wystrój tego przerażającego, a zarazem fascynującego miejsca. Ułożone w symetryczny sposób, zapełniają dziś jego ściany, tworząc nietypowy, mroczny klimat. Do wykonania tego niepowtarzalnego wystroju wykorzystano kości pochodzące z ponad tysiąca szkieletów.

Centrum nauk przyrodniczych Algavre

Chcesz dowiedzieć się więcej o oceanicznych głębinach i na własne oczy przekonać się, jak niezwykli bywają ich mieszkańcy? W takim razie odwiedź muzeum nauki w Faro. Znajdująca się w nim wystawa została zainspirowana morzem. Turyści odwiedzający ten nowoczesny budynek mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, podczas których pod okiem ekspertów poznają podstawy astronomii, gotują używając energii słonecznej czy zwiedzają laboratorium szklarniowe. Po więcej interesujących informacji dla turystów nie tylko z Olsztyna warto zajrzeć do serwisu polisaturystyczna.pl.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia