-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie placówki z Olsztyna w konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia!

OlsztynDwie placówki z Olsztyna w konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia!

Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik zajmuje 17 miejsce, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA 23 miejsce kraju w rankingu ośrodków onkologicznych przyjaznych pacjentom.

Konkurs Onkofundacji Alivia

reklama

Onkofundacja Alivia 4 miesiące temu ogłosiła konkurs na szpital dziesięciolecia i lekarza przyjaznego chorym na raka. Celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych, jak również lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. Głosowanie trwa do 30 kwietnia 2023 roku. Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec objął swoim patronatem honorowym konkurs. Regulamin konkursu oraz aktualny ranking można znaleźć na stronie: www.onkomapa.pl

Olsztyńskie placówki

17 miejsce w ogólnopolskim rankingu przypadło Olsztyńskiemu Ośrodku Onkologicznemu Kopernik, który znajduje się na ulicy Kopernika 30 w Olsztynie. Placówkę oceniło 170 osób, a średnia ocen wyniosła 4.4/5 punktów. Jak przyznają sami pacjenci, jest tam „Bardzo dobry kontakt z lekarzem. Zawsze przyjazna, służącą pomocą i informacją obsługa Ośrodka”.

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala
reklama

Z kolei Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii znajdujący się na alei Wojska Polskiego 37 w Olsztynie zajmuje obecnie 23 miejsce. Placówkę oceniły już 243 osoby, a średnia ocen wyniosła 4.2/5 punktów. Jak powiedziała jedna z pacjentek „Byłam leczona na radioterapii. Siedem tygodni pobytu pozwoliło zauważyć opiekę i poświęcenie personelu medycznego. Lekarze z ciepłym wyrazem twarzy, pielęgniarki miłe i w każdej chwili służące pomocą. Pomimo choroby, którą przechodziłam czułam się bezpiecznie. To już trzy lata”.

Trwa również konkurs na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie warmińsko-mazurskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta, a najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023.

Ponad 170 tysięcy Polaków co roku słyszy diagnozę

reklama

Co roku na choroby nowotworowe choruje około 170 tysięcy osób. Większość z nich zastanawia się, która placówka zapewni im najlepszą opiekę. Jednak wciąż nie istnieje rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka.

Nowatorska operacja w Szpitalu Dziecięcym

Onkomapa.pl

Od 2013 roku Onkofundacja Alivia prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. Jest to miejsce, gdzie pacjenci oraz ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki bądź lekarza, a także zapoznać się z ocenami innych osób. Do tej pory zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen.

Jak przekazała Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia “Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji”.

źródło: Alivia-Fundacja Onkologiczna

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
4 marca 2023 15:49

MSWiA, pełna zgoda za wyjątkiem siostry basen jak mówią na Violettę przez w i jedno t .
Dla reszty pozdro i podwyżek. Ukłony dla najlepszej lekarki Pani Marzanny Ziomek.

Popularne
Ogłoszenia

Naukowcy z Olsztyna szukają do badań kobiet z nadwagą. Dostaniesz 8 tygodni bezpłatnego wyżywienia

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala