7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Dwie placówki z Olsztyna w konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia!

OlsztynDwie placówki z Olsztyna w konkursie na szpital onkologiczny dziesięciolecia!

Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik zajmuje 17 miejsce, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA 23 miejsce kraju w rankingu ośrodków onkologicznych przyjaznych pacjentom.

reklama

Konkurs Onkofundacji Alivia

Onkofundacja Alivia 4 miesiące temu ogłosiła konkurs na szpital dziesięciolecia i lekarza przyjaznego chorym na raka. Celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych, jak również lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. Głosowanie trwa do 30 kwietnia 2023 roku. Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec objął swoim patronatem honorowym konkurs. Regulamin konkursu oraz aktualny ranking można znaleźć na stronie: www.onkomapa.pl

Olsztyńskie placówki

17 miejsce w ogólnopolskim rankingu przypadło Olsztyńskiemu Ośrodku Onkologicznemu Kopernik, który znajduje się na ulicy Kopernika 30 w Olsztynie. Placówkę oceniło 170 osób, a średnia ocen wyniosła 4.4/5 punktów. Jak przyznają sami pacjenci, jest tam „Bardzo dobry kontakt z lekarzem. Zawsze przyjazna, służącą pomocą i informacją obsługa Ośrodka”.

reklama

Z kolei Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii znajdujący się na alei Wojska Polskiego 37 w Olsztynie zajmuje obecnie 23 miejsce. Placówkę oceniły już 243 osoby, a średnia ocen wyniosła 4.2/5 punktów. Jak powiedziała jedna z pacjentek „Byłam leczona na radioterapii. Siedem tygodni pobytu pozwoliło zauważyć opiekę i poświęcenie personelu medycznego. Lekarze z ciepłym wyrazem twarzy, pielęgniarki miłe i w każdej chwili służące pomocą. Pomimo choroby, którą przechodziłam czułam się bezpiecznie. To już trzy lata”.

Trwa również konkurs na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie warmińsko-mazurskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta, a najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023.

Ponad 170 tysięcy Polaków co roku słyszy diagnozę

Co roku na choroby nowotworowe choruje około 170 tysięcy osób. Większość z nich zastanawia się, która placówka zapewni im najlepszą opiekę. Jednak wciąż nie istnieje rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka.

reklama

Onkomapa.pl

Od 2013 roku Onkofundacja Alivia prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. Jest to miejsce, gdzie pacjenci oraz ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki bądź lekarza, a także zapoznać się z ocenami innych osób. Do tej pory zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen.

Jak przekazała Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia “Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji”.

źródło: Alivia-Fundacja Onkologiczna

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
4 marca 2023 15:49

MSWiA, pełna zgoda za wyjątkiem siostry basen jak mówią na Violettę przez w i jedno t .
Dla reszty pozdro i podwyżek. Ukłony dla najlepszej lekarki Pani Marzanny Ziomek.

Polecane
Ogłoszenia