5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przestępczy klan. Córka, matka i 89-letnia babcia zatrzymane na gorącym uczynku

SzczytnoPrzestępczy klan. Córka, matka i 89-letnia babcia zatrzymane na gorącym uczynku

Trzy kobiety: 34-latka, jej matka oraz 89-letnia babcia zostały zatrzymane za kradzieże perfum w drogeriach w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w piątek policja. Ustalono, że inspiratorką przestępczego procederu była najmłodsza członkini klanu.

reklama

Jak przekazała sierż. Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji, zatrzymanie trzech podejrzanych należących do jednej rodziny jest efektem ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego. Od dwóch miesięcy pracowali oni nad wyjaśnieniem serii kradzieży kosmetyków w drogeriach na terenie miasta.

„Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały i złożyły wyjaśnienia. Okazało się, że na pomysł kradzieży wpadła najmłodsza z nich” – powiedziała policjantka.

reklama

Pierwsze zgłoszenie o tego typu przestępstwach policja otrzymała w przeddzień ubiegłorocznej Wigilii. Dwie nieznane kobiety odwiedziły wówczas dwie drogerie w Szczytnie. W obu miejscach wzięły ze sklepowych półek perfumy i wyszły, nie płacąc. Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Straty oszacowano na ponad 1,3 tys. zł.

Opiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów

Miesiąc później jedna z tych kobiet wspólnie z inną kobietą dokonały kolejnych kradzieży w drogerii i jeszcze jednym sklepie w Szczytnie. Poza perfumami skradły one również kosmetyki, ubrania i dziecięce zabawki za 900 zł.

reklama

Śledczy ustalili personalia tych kobiet. Okazało się, że są to przedstawicielki trzech pokoleń tej samej rodziny. 34-letnia mieszkanka woj. mazowieckiego w grudniu 2022 r. dokonała kradzieży razem ze swoją 89-letnią babcią, a w styczniu 2023 r. roku wspólnie ze swoją 57-letnią matką.

O ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rejonowy w Szczytnie. Całej trójce grozi kara do pięciu lat więzienia.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sssss
26 lutego 2023 12:23

Ale Patologia z pokolenia na pokolenie , powinno byc tak ze jak ktos zostanie złapany oddaje x 3 dla sklepu

Popularne
Ogłoszenia

900 złotych strat w sklepie na terenie Olsztyna. Nagranie wideo bulwersuje

Akcja policji w OBI. Zatrzymany 43-letni mężczyzna