10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Policyjny pościg na Dajtkach

OlsztynPolicyjny pościg na Dajtkach

Zarzuty usłyszy dziś Igor D., który w poniedziałek spowodował kolizję w Gietrzwałdzie, uciekł z miejsca zdarzenia, a następnie po krótkim pościgu na ulicy Sielskiej został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi i miał przy sobie narkotyki. Jednak to nie wszystkie przewinienia, które ma na swoim koncie.

reklama

W miniony poniedziałek około godziny 15.30 oficer dyżurny otrzymał informację, że kierowca skody jadąc od Naglad w kierunku Kudyp na łuku drogi zaczął wyprzedzać ciężarówkę nie upewniając się, co do możliwości wykonania tego manewru. W wyniku tego zaczepił o przyczepę mercedesa, po czym nie zatrzymał się tylko uciekł z miejsca kolizji w kierunku Olsztyna.

Po otrzymaniu takiej informacji oficer dyżurny wysłał w te okolice patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli na ulicy Sielskiej stojącą w korku skodę. Na widok policjantów kierowca wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Uciekając w pobliskie zarośla Igor D. wyrzucił w krzaki pakunek, jak się później okazało z zawartością narkotyków.

reklama

Kierowca skody został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków. Czynności te nie wykazały środków zabronionych w jego organizmie.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ani też dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia OC i prawa jazdy.

Chciał także wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając im fałszywe dane osobowe.

reklama

Jak się okazało, mieszkaniec Grudziądza był poszukiwany 4 listami gończymi m.in. za kradzieże i włamania.

Dziś usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających i posłużenie się danymi innej osoby.

Ponadto policjanci ruchu drogowego za szereg popełnionych przez niego wykroczeń sporządzili wniosek do sądu o ukaranie i ewentualne orzeczenie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia