7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie

Olsztyn33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie

33-letnia kobieta oferowała w internecie wynajem atrakcyjnego mieszkania w Olsztynie. Jak się okazało, pokrzywdzonych zostało 6 osób, a straty oszacowano na 7 tysięcy złotych. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Wynajem fikcyjnego mieszkania

reklama

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 33-letniej mieszkance Bydgoszczy. Kobieta jest podejrzana o oszustwo polegające na wynajmie fikcyjnego mieszkania. Miała ona zamieszczać w sieci ogłoszenia dotyczące wynajmu mieszkania, wykorzystując do tego zdjęcia zamieszczone w internecie.

Potencjalni najemcy mieli jej wpłacać zaliczki za pomocą kodu BLIK. Proceder ten trwał od połowy sierpnia ubiegłego roku. Żaden z oszukanych najemców nie otrzymał kluczy do mieszkania.

reklama

Na podstawie zgromadzonych dowodów w tej sprawie przedstawiono kobiecie sześć zarzutów. Wśród osób pokrzywdzonych są zarówno mieszkańcy Olsztyna, jak również innych miast. Suma strat jest szacowana na 7 tysięcy złotych. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przy jeziorze Ukiel powstanie nowe osiedle

Policja ostrzega

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia atrakcyjnych ofert w internecie. Przypominają również, aby weryfikować zarówno treść ogłoszenia, jak i opinie o osobie je zamieszczającej. W przypadku, kiedy otrzyma się prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK należy zadzwonić i zweryfikować najpierw dane. Transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można później cofnąć. Z tego względu najlepiej jest zabezpieczyć dostęp do konta, wykorzystując do tego dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania.

reklama

Nie należy także podawać kodu BLIK bez potwierdzenia i za każdym razem należy sprawdzać dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowej.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
23 lutego 2023 09:18

Git falbana

Popularne
Ogłoszenia

Przy jeziorze Ukiel powstanie nowe osiedle

Powstanie nowa stacja benzynowa na wylocie z Olsztyna.