9 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?

BartoszyceCzy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?

Do ratusza wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania z funkcji Piotra Petrykowskiego.

Zbierane są podpisy mieszkańców

reklama

Do przeprowadzenia referendum konieczne jest uzbieranie 1,7 tysięcy podpisów wśród mieszkańców. Jak mówią inicjatorzy referendum „Obserwując działania władzy, odnosimy wrażenie, że miasto traci swoją pozycję, której kiedyś zazdrościły nam ościenne miasta czy gminy. Patrząc na osiągnięcia sąsiadów, mamy wrażenie, że pomimo działań burmistrza zostajemy daleko z tyłu. Trzeba się głęboko zastanowić, co jest mieszkańcom bardziej potrzebne: amfiteatr funkcjonujący wieczorami czy stworzenie darmowego miejsca rekreacji rodzinnej otwartego całodobowo w obrębie Jeziorka Mleczarskiego lub rzeki Łyny na przykład?”.

Remont placu wzbudza kontrowersje

reklama

Remont placu na rynku szacowany jest na około 28 mln zł. Ma potrwać dwa lata i zakończyć się powstaniem amfiteatru z budynkiem zaplecza i widownią, parkingiem dla samochodów i autokarów, placem z odnowioną nawierzchnią oraz nowymi terenami zielonymi. Mają również powstać ławki i kosze na śmieci. Dodatkowo prace mają także objąć roboty ziemne związane z uporządkowaniem oraz budową kanalizacji deszczowej. Pod placem mają powstać trzy zbiorniki retencyjne służące do magazynowania wody opadowej.

Marcin Kulasek: Jeden krok za daleko [OPINIA]

Jak mówią krytycy burmistrza „Proponowany wydatek ok. 28 mln zł na remont placu Westerplatte daje w zamian zubożenie miejskiego krajobrazu poprzez kolejną wycinkę zieleni i generację kosztów utrzymania zbiorników retencyjnych”.

Lista zarzutów wobec burmistrza

reklama

Krytycy burmistrza Bartoszyc wracają uwagę na rosnące zadłużenie miasta. Dodatkowo zarzucają promowanie inwestycji, które nie mają ekonomicznego uzasadnienia oraz likwidację między innymi stołówek stacjonarnych w przedszkolach oraz utrudnianie uzyskania pomocy osobom starszym, chorym i inwalidom poprzez likwidację Stacji Socjalnej Joannitów.

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział minimum 30 procent uprawnionych do głosowania. Wynik będzie rozstrzygający, jeśli za rozwiązaniem w sprawie poddanej pod referendum zostanie oddanych więcej niż połowa ważnych głosów.

Marcin Kulasek: Afera goni aferę! [OPINIA]

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mieszkanka
26 lutego 2023 21:44

Jestem przeciwko referendum .Mówienie że burmistrz nic nie robi dla miasta jest kłamstwem. Przeżyłam dużo burmistrzów, a obecny zrobił najwięcej: hala sportowa, lodowisko, remonty dróg, pachnące toalety miejskie na „kortach”, rewitalizacja starówki, bazar, po częsci most , nnw budowie amfiteatr i wiele innych rzeczy, które nie tylko cieszą oczy bartoszyczan, ale są wizytówką dla miasta podczas wizyty gości z innych miejscowości.

babcia
22 lutego 2023 23:05

Pod takimi rządami to Bartoszyce są miastem bez perspektyw.

Popularne
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Jeden krok za daleko [OPINIA]

Antoni Macierewicz przyjedzie 1 kwietnia do Olsztyna