22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Próba zabójstwa 8-miesięcznego dziecka? Zatrzymany 20-latek

BartoszycePróba zabójstwa 8-miesięcznego dziecka? Zatrzymany 20-latek

Mężczyzna podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 8-miesięcznego dziecka został zatrzymany. Sąd wystawił za nim list gończy, jednak pozostawał on nieuchwytny. W końcu funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali go, kiedy wracał z pracy do wynajmowanego pod Krakowem mieszkania. Teraz 20-latek odpowie za swoje czyny.

reklama

Nowy wydział do poszukiwań osób

Ze względu na to, że coraz łatwiej przemieszczać się pomiędzy krajami Unii Europejskiej została podjęta decyzja o rozbudowaniu komórek poszukiwawczych Policji w całym kraju. Decyzja ta zapadła w Komendzie Głównej Policji.

Od 1 stycznia 2023 roku sprawy poszukiwawcze na terenie województwa warmińsko-mazurskiego prowadzić będzie Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W skład nowego wydziału wchodzić będą doświadczeni policjanci wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwania będą dotyczyły również tych, których zaginięcie zgłosili bliscy, a poszukiwania wymagają rozległych działań terenowych.

reklama

Funkcjonariusze będą koordynować działania poszukiwawcze w regionie. Posiadają oni wiedzę, która jest niezbędna do prowadzenia wielowątkowych spraw poszukiwawczych oraz najcięższych przestępstw. Mają oni do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, w tym drona z kamerą termowizyjną. Korzystają również z nowoczesnych rozwiązań technologicznych takich jak aplikacja SIRON. Współpracują także z różnymi podmiotami zajmującymi się poszukiwaniem i identyfikacją osób.

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny

Do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny doszło we wtorek (07.02.2023) w Krakowie. 20-latek z Bartoszyc ukrywał się tam przed wymiarem sprawiedliwości. Młody mężczyzna jest podejrzany o to, że w maju 2022 roku spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu 8-miesięcznego dziecka swojej konkubiny. Dziecko w dalszym ciągu wymaga rehabilitacji. 31 stycznia 2023 roku Sąd Rejonowy w Bartoszycach wystawił za nim list gończy. Z tego względu mężczyzna, wiedząc o grożących mu konsekwencjach ukrywał się.

20-latek postanowił opuścić powiat bartoszycki i znalazł dorywczą pracę i wynajął mieszkanie pod Krakowem. To właśnie po powrocie z pracy do domu został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów. Mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem, jednak nie stawiał oporu.

reklama

Mężczyzna odpowie za swoje czyny

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu popełnionego przez 20-latka, który usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą pozostającą w stosunku zależności od sprawcy, jak również usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane