5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Marcin Kulasek: Znów zapłacą Polacy? [OPINA]

Komisja Europejska postanowiła zaskarżyć Polskę do TSUE. Chodzi o wyroki polskiego TK. Przypomnę tylko, że Komisja Europejska zarzuciła Polsce, że Trybunał Konstytucyjny swoimi orzeczeniami narusza porządek prawny Unii Europejskiej i prawa obywateli UE. Komisja podważa też wybór „dublerów” i Julii Przyłębskiej na prezesa TK.

To już kolejna odsłona konfliktu polskiego rządu z Komisją Europejską. Tak naprawdę ta władza zbiera dziś owoce grzechu pierworodnego swoich rządów, czyli ataku na Trybunał Konstytucyjny. Pamiętamy, że demolowanie państwa prawa rozpoczęło się właśnie od ataku na Trybunał Konstytucyjny, który Kaczyńskiemu był potrzebny w jego planie rządzenia. Zdominowany przez PiS Sejm wybrał dwóch sędziów na miejsca prawidłowo obsadzone, na miejsca już zajęte. Prezydent Duda, który stroi się dzisiaj w szaty obrońcy Konstytucji odmówił wówczas zaprzysiężenia dwóch prawidłowo wybranych sędziów. Jednocześnie zaprzysiągł dwóch sędziów, którzy zyskali za czasem miano sędziów dublerów. Gdyby nie postępowanie prezydenta Dudy i zaprzysiężenie dublerów nie byłoby całej sprawy. Tymczasem w TK cały czas zasiadają dwaj nieprawidłowo wybrani sędziowie.

Poseł Arent: będziemy dbali o wolność Polaków, by jedli, co chcą

Dziś PiS razem z Andrzejem Dudą będą musieli wypić piwo, którego sami sobie naważyli. Komisja Europejska tylko wystawia PiS-owi i Dudzie rachunek za osiem lat dewastowania TK. I ma do tego pełne prawo.

Warto też dodać, że TK pod rządami sędziów wybranych przez PIS jest w stanie zapaści. W 2022 roku Trybunał Konstytucyjny wydał 14 wyroków. To najmniej od 24 lat i najmniej od momentu, gdy Julia Przyłębska zasiadła na fotelu prezesa. Więcej wyroków TK wydawał nawet w czasie pandemii COVID-19: w 2020 roku – 24, rok później – 19. Dla porównania w 2006 roku TK wydał 104 wyroki. Do tego w Trybunale, jak na innych płaszczyznach, toczy się wojna domowa kaczystów z ziobrystami. 6 sędziów nie uznaje pani Przyłębskiej za prezes TK. Oznacza to paraliż TK i niemożność wydawania wyroków w pełnym składzie. Aby zbadać wniosek prezydenta w trybie kontroli prewencyjnej należy zebrać 11 sędziów.

Radosław Nojman: Obrońca "szubienic" w natarciu. Non possumus albo ¡No pasarán! ? [OPINIA]

A najsmutniejsze jest to, że za ten bajzel zapłacą zwykli Polacy. Nie tylko brakiem środków z KPO, ale także w postaci ewentualnych kolejnych kar nałożonych przez TSUE. Mam nadzieję, że już na jesieni, przy urnie, wyborcy wystawią Zjednoczonej Prawicy rachunek za dewastowanie praworządności i za odzieranie nas z unijnych środków. A my naprawimy, to co ci nieudacznicy popsuli.

Marcin Kulasek

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
20 lutego 2023 20:05

Nie mogę w żaden sposób ogarnąć ,kto stoi za lansowaniem tego mózgowca .cytuję przemyślenia tego inteligenta „za dewastowanie praworządności i za odzieranie nas z unijnych środków ” dotyczy PIS oczywiście. .Kto zatem głosował przeciw środkom dla Polski? Wasi wybitni komuniści typu Miler Cimoch i PO wska targowica, Ten typ pewnie cierpi na ostrą demencję bo zapomniał lewacką demokracje na czołgach i mordowanie górników ,pałowanie przez czerwonych bandytów milionów obywateli i totalną nędze pod reżimem tych lewackich „demokratów/