4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

72 wykroczenia w jednym dniu! Policja przeprowadziła wzmożone działania na drogach Olsztyna

Olsztyn72 wykroczenia w jednym dniu! Policja przeprowadziła wzmożone działania na drogach Olsztyna

Na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego policjanci czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W piątek podejmowali działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Piątkowa akcja

reklama

Policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili w piątek wzmożone działania. Odbyło się to w ramach akcji ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ponieważ są oni najbardziej narażeni na konsekwencje wypadków.

W czasie prowadzenia działań funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia kierowców wobec pieszych oraz samych pieszych w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Każdy z pieszych, który wchodzi na przejście dla pieszych, ma pierwszeństwo przed pojazdem. Jednak powinien on zachować szczególną ostrożność w trakcie przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Agresja drogowa na S7. Jarosław W. skazany za "jazdę na zderzaku" i złośliwe zajechanie drogi

Policjanci odnotowali wykroczenia

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w piątek odnotowali 72 wykroczenia. Ponad 40 przypadków zakończyło się mandatami. W 4 przypadkach zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Dodatkowo odnotowano 6 wykroczeń, jakich dopuścili się piesi. Dotyczyły one głównie niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci odnotowali również wykroczenia, jakich dopuścili się kierowcy. Do najczęstszych z nich dochodziło wskutek nieustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu dla pieszych. Odnotowano również manewry wyprzedzania pojazdów na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz przekraczania dopuszczalnej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych.

reklama

źródłó: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Olsztyńska Powiatowa Służba Drogowa planuje wiele remontów na 2023 rok. Oto lista

Zakończył się proces w sprawie kolizji na S7