4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wiatr przewrócił drzewo na tory kolejowe. Pociąg utknął

NidzicaWiatr przewrócił drzewo na tory kolejowe. Pociąg utknął

W okolicach stacji Bujaki k. Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) wskutek silnego wiatru drzewo zerwało linię energetyczną i przewróciło się na tory – podała straż pożarna. PKP organizuje transport zastępczy dla pasażerów pociągu, który utknął w pobliżu tego miejsca.

reklama

Jak podała straż pożarna, z powodu zerwanej linii energetycznej i drzewa leżącego na torach pociąg relacji Olsztyn Główny – Kraków Główny utknął pomiędzy stacjami Bujaki i Dobrzyń; tj. około 300 m od stacji Bujaki.

„W pociągu przebywa 176 pasażerów, brak osób poszkodowanych. PKP organizuje transport zastępczy” – powiedział rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

reklama

Od piątkowego wieczora do południa w sobotę strażacy na Warmii i Mazurach mieli już ponad 150 interwencji związanych z silnym wiatrem, głównie przy usuwaniu połamanych drzew i konarów. Nikt nie odniósł obrażeń.

Zmiany na kolei. Remont stacji Olsztyn Gutkowo

W Olsztynie przy ul. Jeziołowicza drzewo przewróciło się na dwa zaparkowane samochody. W Klugajnach w powiecie ostródzkim wiatr uszkodził część dachu na budynku wielorodzinnym, a w miejscowości Niedźwiedzkie w powiecie ełckim zerwał 30 m kw. blaszanego dachu z budynku gospodarczego.

reklama

W większości powiatów woj. warmińsko-mazurskiego obowiązuje do godz. 18 w sobotę ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Jedynie dla powiatu działdowskiego, iławskiego, nidzickiego i nowomiejskiego wydano ostrzeżenie niższego stopnia. IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

Wiatr przewrócił drzewo na tory kolejowe. Pociąg utknął pkp Nidzica, Wiadomości

źródło: PAP, fot. KW PSP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Przebudowa stacji kolejowej w Ełku. Ma być bardziej przystępna dla pasażerów

Będzie połączenie kolejowe z Mazur na Mazowsze