9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. Ponad 60 strażackich interwencji związanych z wiatrem

WiadomościWarmińsko-mazurskie. Ponad 60 strażackich interwencji związanych z wiatrem

Ponad 60 razy interweniowali w ostatnich godzinach strażacy przy usuwaniu skutków silnego wiatru w woj. warmińsko-mazurskim. Z powodu awarii nie ma prądu blisko 7 tys. odbiorców w regionie.

reklama

„W miejscowości Bemowizna w powiecie braniewskim samochód osobowy uderzył w powalone na drogę drzewo. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany” – poinformował w sobotę rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

W Działdowie silny wiatr uszkodził dach budynku mieszkalnego, w Szczepankowie w powiecie iławskim przeniósł i połamał blaszany garaż.

reklama

Od piątkowego wieczoru do soboty rano strażacy mieli już 68 interwencji związanych z silnym wiatrem, głównie przy usuwaniu połamanych drzew i konarów. Powalone drzewa blokowały lokalne drogi, m.in. Gudniki – Reszel, Grzęda – Bisztynek i Lipinki – Bielice.

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed marznącą mżawką w niektórych powiatach

Wskutek silnego wiatru około 6,9 tys. odbiorców nie ma prądu, wyłączone są 242 stacje transformatorowe – przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Do takich awarii dochodziło w powiatach: ostródzkim, nidzickim, szczycieńskim, bartoszyckim, elbląskim i iławskim. Awarie są usuwane na bieżąco.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem!

Warmińsko-mazurskie. IMGW ostrzega przed marznącą mżawką w niektórych powiatach