fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Akcja krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie

Wiadomości Akcja krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zapraszają na pierwszą w tym roku akcję poboru krwi, która odbędzie się we wtorek 23 sierpnia.

Tego dnia w godz. 9-13 na parkingu przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym obok głównego budynku WSS przy ul. Żołnierskiej 18 na dawców będzie czekał ambulans, w którym ekipa wyjazdowa RKCiK obsłuży kandydatów do oddania krwi.

W 2015 r. podczas trzech etapów wspólnego przedsięwzięcia zgłosiło się ponad 50 chętnych, z których 36 zakwalifikowano do oddania krwi. Udało się w ten sposób pozyskać 15 litrów krwi, niezwykle ważnej w ratowaniu życia i leczeniu pacjentów.

RKCiK cały czas zachęca do oddawania krwi. Przypomnijmy, że dawcą krwi lub jej składników może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50kg, legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL wraz z adresem zameldowania.

Olsztyńskie centrum krwiodawstwa informuje, że najbardziej potrzeba krwi grup: ARh-, 0Rh-, BRh-, BRh+, ARh+ oraz ABRh-.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x