6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewoda wspiera chorą dziewczynkę w nietypowy sposób

OlsztynWojewoda wspiera chorą dziewczynkę w nietypowy sposób

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki postanowił wesprzeć chorą na SMA Kingę Rydz z Olsztyna. Zamieścił w mediach społecznościowych film, na którym wykonuje pompki w swoim gabinecie. Dziewczynka jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Niestety nie należy się jej refundacja tzw. najdroższego leku świata.

Wojewoda wspiera akcję

reklama

W środę wieczorem wojewoda Artur Chojecki zamieścił film, na którym widać jak jest ubrany w sportowy strój i w swoim gabinecie wykonuje pompki. Jak sam przyznał „Z chęcią włączam się do dzieła pomocy małej Kindze”. Jak przyznał, wpłacił pieniądze na leczenie dziewczynki i zachęca innych, aby zrobili to samo. Nominował również do sportowego wyzwania kolejne osoby, w tym starostę olsztyńskiego i urzędników swojego gabinetu.

Trwa zbiórka na najdroższy lek świata

reklama

Kinga Rydz z Olsztyna jest jednym z 17 dzieci, którym nie należy się refundacja leku przez państwo, ze względu na wiek. Koszt leku wynosi około 9,5 mln zł.

Postawa godna pochwały. Nastolatkowie oddali znaleziony portfel

Od kilku miesięcy jest prowadzona zbiórka zarówno w regionie, jak i za pomocą portalu siepomaga.pl. Dotychczas zebrano nieco ponad 2 mln zł. Czasu na pomoc jest coraz mniej, bowiem gdy dziewczynka przytyje 2 kilogramy i osiągnie wagę 13 kilogramów, nie będzie możliwe skorzystanie przez nią z terapii Zolgensmą.

reklama

W ostatnim czasie zorganizowany został koncert dla Kingi, prowadzone są internetowe aukcje fantów oraz organizatorzy wenty dobroczynnej przekazali datek dla chorej dziewczynki.

SMA w Polsce

W styczniu powstał w Sejmie parlamentarny zespół, którego celem jest zabieganie o refundowanie leczenia 17 chorych na tę chorobę dzieci. Refundacja leczenia lekiem Zolgensma została wprowadzona od 1 września ubiegłego roku.

W Polsce obowiązują już badania przesiewowe noworodków w kierunku SMA. Dzięki temu kolejne dzieci, które będą potrzebowały leczenia, otrzymają je zaraz po otrzymaniu wyniku tych badań.

Walka o sprawiedliwość. Mecenas Obara pomógł pokrzywdzonej Pani Hannie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sA
17 lutego 2023 12:23

Te ścierwa z PiS-u rozdają i kradną miliony, a na leczenie dzieciaka trzeba robić zbiórki, żeby te szmaty wyzdychali. A ten pajac z PiS robi pompki dla swojego wizerunku, a nie dla dziecka, zaraz wybory

Popularne
Ogłoszenia

Burmistrz Dobrego Miasta zawiadomił prokuraturę ws. koncertu WOŚP

Olsztynianie otworzyli serca dla WOŚP