8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ranking pączków w Olsztynie [2023]

OlsztynRanking pączków w Olsztynie

Moi Najdrożsi, ciężko mi aktualnie nazywać coroczny przegląd olsztyńskich pączków rankingiem, chociażby dlatego, że nie sposób w pojedynkę zjeździć cały Olsztyn i spróbować wszystkich pączków w mieście. Starałam się wybrać pączki z miejsc, które oferują ciastka o dobrym, uczciwym składzie i nie wstyd ich Wam polecić. Zanim zacznę, zdradzę, że numer jeden w tym roku jest… tylko jeden, za to wy-bit-ny! A zatem, jeśli jesteście ciekawi – zapraszam do lektury.

reklama

W pączkowych zmaganiach 2023 wzięły udział: Kawiarnia Moja Stare Miasto, Cukiernia Słodka Sztuka, Złoty Klucz, Rumiane Piekarnia Rzemieślnicza oraz Piekarnia Szabelski. Starałam się wybierać klasyczne pączki, jednak od smaku płatków róży w głowie mi już szumi i w tym roku świadomie wybrałam do testu także inne smaki.

Zobacz też poprzednie rankingi:

3. miejsce EX AEQUO

reklama

Pączek z toffi i orzechami (Piekarnia Szabelski, 4,10 zł) i pączek z konfiturą z płatków róży (Złoty Klucz, 7 zł). Pączek z Szabelskiego przyozdobiony orzeszkami to opcja dla tych, którzy lubią bardziej suche pączki. Zgrzebne, z ładną obwódką, kruchym lukrem i przeeepysznym nadzieniem toffi. Z kolei w Złotym Kluczu zjadłam kawał porządnego pączka z różą. Ciasto zwarte i mokre, i mimo, że miałam mały problem z niewyrośniętym ciastem w miejscu okalającym nadzienie, uznałam to za wypadek przy pracy i liczę na to, że w tłusty czwartek pączki będą idealne!

Olsztyńska baristka Natalia Kwiatkowska piąty raz mistrzynią Polski
Ranking pączków w Olsztynie [2023] gastronomia Olsztyn, Wiadomości
Pączek z toffi, Piekarnia Szabelski
Ranking pączków w Olsztynie [2023] gastronomia Olsztyn, Wiadomości
Pączek z konfiturą z płatków róż, Złoty Klucz

2. miejsce EX AEQUO

Pączek z nadzieniem różanym z Kawiarni Mojej (6 zł) i pączek z nadzieniem wieloowocowym z Cukierni Słodka Sztuka (6 zł). Oba śliczne, porządne, mięciutkie, perfekcyjne! W Mojej – nadzienie różane jest absolutnie najwspanialsze na świecie i wyjadałabym je łyżkami, gdybym miała taką możliwość. No i ten pachnący cytrynowy lukier… Cudowności! Pączek ze Słodkiej Sztuki także rewelacyjny, miał nawet ciut lepsze ciasto niż w Mojej. Obie bułeczki pokryte skórką cytrynową i dużą ilością miłości do wypieków. Mówię Wam, to czuć.

Ranking pączków w Olsztynie [2023] gastronomia Olsztyn, Wiadomości
Pączek z konfiturą z płatków róż, Kawiarnia Moja
Ranking pączków w Olsztynie [2023] gastronomia Olsztyn, Wiadomości
Pączek z marmoladą wieloowocową, Cukiernia Słodka Sztuka

1. miejsce

reklama

Piekarnia Rumiane w tym roku wystartowała z pączkami z pistacją po raz pierwszy i och! Co za spektakularny debiut! Pączek ten (9 zł) to małe arcydzieło pod każdym względem. Ciasto wybitnie miękkie, wylewający się ze środka krem pistacjowy przełamany białą czekoladą – do wzruszenia pyszny. To ciastko jest warte każdej ceny i stania w każdej kolejce. O, pączusiu! W moim sercu pozostaniesz już na zawsze!

Jest szansa na powrót słynnego baru w centrum Olsztyna
Ranking pączków w Olsztynie [2023] gastronomia Olsztyn, Wiadomości
Pączek z kremem pistacjowym, Piekarnia Rumiane

UWAGA: Żaden z wymienionych pączków nie zawiera oleju palmowego, margaryny ani innych niepokojących produktów w składzie.

▪️▪️▪️

Ranking przygotowali:

Gastronautka – olsztyński blog foodie
Taste Content

Pięknie dziękuję tym, którzy przeczytali tekst do końca. Mam nadzieję, że podsunęłam Wam garść tłustoczwartkowych inspiracji. Jeśli skorzystacie z moich poleceń, koniecznie dajcie znać!

Korekta: Agata Górzyńska-Kielak „Z tekstem”

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo
16 lutego 2023 10:35

Cud-miód reklama gratis !

xxx534534523
16 lutego 2023 09:51

Ludzie biorą z lidla zestawy 24szt. po 0,29 zł/pączka. Pomyślcie z czego składa się pączek za 29 GROSZY? Przykre, że nie dbają o swoje zdrowie.

Popularne
Ogłoszenia

Wiadomo co będzie w miejscu słynnego Cocktail Baru w centrum Olsztyna. To będzie kultowy lokal?

Olsztyńska baristka Natalia Kwiatkowska piąty raz mistrzynią Polski