7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gdzie w Olsztynie ubezpieczyć zwierzę?

Materiał zewnętrznyGdzie w Olsztynie ubezpieczyć zwierzę?

W wielu domach zamieszkują również zwierzęta. Pies czy kot stają się członkami rodziny oraz nieodłącznym elementem codzienności. Dlatego coraz więcej opiekunów zastanawia się nad ubezpieczeniem swojego pupila. Dowiedz się, gdzie w Olsztynie możesz ubezpieczyć zwierzę i jaki jest zakres takiej ochrony.

Ubezpieczenie zwierzęcia – dlaczego warto je wykupić?

reklama

Istnieje szeroka oferta polis pozwalających na zabezpieczenie finansowe życia, zdrowia, mienia i nieruchomości. Nic dziwnego zatem, że część osób rozgląda się także za produktem obejmującym ochroną zwierzęta.

Dzięki wyborowi polisy z ochroną dla pupila można zabezpieczyć się finansowo na wypadek:

reklama

·        niektórych kosztów leczenia weterynaryjnego czworonoga,

·        jego zaatakowania przez inne zwierzę,

reklama

·        wydatków związanych z poszukiwaniem zaginionego pupila.

Dlatego ubezpieczenie dla kota czy psa zyskuje na popularności.

Jakie ubezpieczenie dla zwierzęcia wybrać?

Osoby planujące zakup polisy dla swojego pupila mają do wyboru różne rozwiązania. Istnieją ubezpieczenia stworzone specjalnie z myślą o ochronie zwierząt. Można też skorzystać z opcji rozszerzenia polisy mieszkaniowej.

To pierwsze rozwiązanie może obejmować koszty leczenia weterynaryjnego i niektórych zabiegów. W zakresie ochrony mogą znajdować się także inne wydatki, np. te związane z poszukiwaniem zaginionego zwierzaka, jego pochówkiem, a nawet z… nabyciem nowego pupila. Oczywiście wszystko zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia wybranego produktu.

Natomiast przy rozszerzeniu polisy mieszkaniowej na pupila zakres ochrony prezentuje się nieco inaczej. Może on uwzględniać takie zdarzenia jak:

·        leczenie zwierzęcia, które ucierpiało na skutek wypadku komunikacyjnego,

·        trwały uszczerbek na zdrowiu pupila,

·        śmierć zwierzęcia,

·        organizacja opieki nad kotem lub psem, gdy właściciel znajduje się w szpitalu,

·        atak innego zwierzęcia.

W polisie mieszkaniowej można uwzględnić także OC, które będzie przydatne, np. gdy zwierzę wyrządzi szkodę osobom trzecim. Dzięki odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej opiekun może zabezpieczyć się przed stratami finansowymi związanymi ze „swawolą” pupila.

Czy w polisie mieszkaniowej można uwzględnić konia?

Ubezpieczenie kota lub psa w ramach polisy na nieruchomość wydaje się dosyć tradycyjnym rozwiązaniem. Pojawia się jednak pytanie, jaki produkt obejmie ochroną np. konia. Okazuje się, że również takie zwierzę można uwzględnić w umowie z TU! Ubezpieczenie konia z polisy mieszkaniowej pozwala na zabezpieczenie się od odpowiedzialności cywilnej. Znajdzie zatem zastosowanie, gdy koń wyrządzi szkody na mieniu lub zdrowiu osób trzecich.

Gdzie znaleźć polisę mieszkaniową z rozszerzeniem na zwierzę?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie oraz zakup ubezpieczenia nieruchomości przez internet. Dzięki kalkulatorom dostępnym online można w kilka minut uzyskać zestawienie propozycji od różnych TU. W ten sposób, bez wychodzenia z domu, wykupisz odpowiednie ubezpieczenie domu wraz z rozszerzeniem na pupila. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie szybkość, wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia