26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024

Sarius kolejnym artystą Kortowiady 2023!

Trudno w to uwierzyć, ale Kortowiada 2023 rozpocznie się za 99 dni! Skład wykonawców, którzy wystąpią podczas nadchodzącej edycji najlepszych juwenaliów w Polsce powiększa się z każdym tygodniem, a dziś przyszła pora na kolejne, 9. już ogłoszenie. Na Scenie Głównej pojawi się Sarius!

Utalentowany raper i wokalista zadebiutował w 2013 roku i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Przełomem w jego karierze okazało się wydanie w 2017 roku piątego w jego dorobku albumu, „ANTIHYPE”. Płyta została świetnie przyjęta przez słuchaczy i uzyskała status platynowej. Podobnie było w przypadku dwóch kolejnych albumów „Wszystko co złe” oraz „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Raper na pewno podzieli się swoją wyjątkową energią z publicznością.

Grono wykonawców, którzy wystąpią podczas tego festiwalu studenckiego składa się zatem już z 9. artystów. Potwierdzono, że zagra Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Igo, Błażej Król, Kult oraz Sarius. Zgodnie z zapowiedziami na Scenie Głównej podczas kosmicznej Kortowiady wystąpi łącznie 15. artystów.

62. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 24-27 maja 2023. Koncerty, czyli największa atrakcja olsztyńskich juwenaliów, będą miały miejsce przez 3 dni – od 25 do 27 maja. Wszelkie istotne informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady, gdzie można także dokonać zakupu karnetów na wydarzenie (www.bilety.kortowiada.pl).

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.