7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nauczyciel oskarżony o naruszenie nietykalności uczennicy. Dyrektor szkoły w relacji z nastolatką?

KętrzynNauczyciel oskarżony o naruszenie nietykalności uczennicy. Dyrektor szkoły w relacji z nastolatką?

Nauczyciel z Zespołu Szkół w Reszlu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Miał on dotykać pośladków uczennicy. Wobec nauczyciela zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Sprawą zajęła się Prokuratura

reklama

Matki uczennic złożyły zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. W Zespole Szkół im. Rataja w Reszlu miało dochodzić do niewłaściwych zachowań w relacjach uczeń-nauczyciel.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie prowadzi postępowanie przeciwko Andrzejowi M. nauczycielowi Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu. Został mu przedstawiony zarzut naruszenia nietykalności cielesnej jednej z uczennic. Do zdarzenia doszło w czasie prowadzenia praktycznych zajęć nauki zawodu na terenie szkoły. Nauczyciel miał wtedy dotykać pośladków uczennicy.

reklama

Jak przekazał Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie „Postępowanie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego w maju ub. roku przez matkę, która wskazywała na nieprawidłowe zachowania nauczyciela wobec córki. Postępowanie prowadzone przez prokuratora w części potwierdziło sytuację i Andrzejowi M. został przedstawiony zarzut. Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Postępowanie jest w toku”.

Wielkich wzruszeń dostarczył walc wykonany na studniówce przez uczniów Szkoły Muzycznej

Prokuratura umorzyła jedno z postępowań

27 stycznia Prokurator Rejonowy w Kętrzynie umorzył inne postępowanie dotyczące podejrzenia nadużycia stosunku zależności w relacji nauczyciel-uczennica. Dotyczyło ono dyrektora szkoły, który miał doprowadzić uczennicę Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu do wykonania innej czynności seksualnej. W tym przypadku doszło do umorzenia ze względu na brak znamion czynu zabronionego. O zdarzeniu poinformowała matka jednej z uczennic. Prokurator stwierdził jednak, że pokrzywdzona była pełnoletnia i nawiązała relację z nauczycielem w pełni świadomie. Tym samym postępowanie prokuratorskie zostało umorzone. W dalszym ciągu toczy się jednak wobec dyrektora postępowanie dyscyplinarne.

Odwołanie dyrektora

reklama

Jak przekazał wicekurator oświaty Wojciech Cybulski „Postępowanie dyscyplinarne ma na celu ustalenie, czy dyrektor jako nauczyciel i wychowawca dopuścił się uchybienia godności zawodu nauczyciela. Postępowanie prowadzi rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie warmińsko-mazurskim”.

W poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Starosta kętrzyński jako organ prowadzący wystąpił o wydanie opinii w tej sprawie. Ma on zamiar odwołać dyrektora z pełnionej przez niego funkcji. Jak przekazał wicedyrektor „Przesłaliśmy pismo do starosty, że nie wnosimy uwag co do zamiaru odwołania dyrektora”. Kuratorium nie otrzymało jeszcze informacji o zarzutach w tej sprawie.

Nauczyciel jest na zwolnieniu lekarskim

Starosta kętrzyński Michał Kochanowski poinformował, że nauczyciel wobec którego pojawił się zarzut, przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Jak przekazał starosta „Natomiast od 19 stycznia zawieszony na pół roku w pełnieniu funkcji jest dyrektor szkoły. Stało się to po tym, gdy rodzice zawiadomili o jego niewłaściwych zachowaniach wobec córki. Zarząd powiatu wystąpił do rzecznika dyscyplinarnego w kuratorium, zawiadamiając go o podejrzeniu popełnienia przez dyrektora czynu naruszającego prawa i dobro dziecka”. I dodał, że dyrektor wkrótce zostanie odwołany ze swojej funkcji.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
15 lutego 2023 09:07

Inna czynność seksualna czyli co ?! Zgwałcił ją, zmusił do stosunku bo jest dyrektorem ,?!
Dlaczego odstąpiono od sprawy?! Układy, ktoś wyżej postawiony też jest w to umoczony . Karać żbików , zamykać za kraty. Dlatego pedofile chodzą w tym kraju z podniesioną głową.

Dorota
14 lutego 2023 22:24

No to pan dyrektor który lubi zabierać się za uczennice… na pewno będzie bardzo popularny wśród współwięźniów szczególnie pod prysznicem.

Popularne
Ogłoszenia

Dzień Dobry TVN w Olsztynie. Powodem olsztyńska studniówka

10 najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie