fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rozbili butelkę na głowie i ukradli saszetkę z pieniędzmi

Wiadomości Rozbili butelkę na głowie i ukradli saszetkę z pieniędzmi

Nowomiejscy policjanci zatrzymali dwóch 23-latków podejrzanych o rozbój. Jak ustalili policjanci, mężczyźni uderzyli pokrzywdzonego szklaną butelką w głowę i kopali po całym ciele, a następnie ukradli mu saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Zgodnie z postanowieniem sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Biskupiec. Oficer dyżurny nowomiejskiej komendy został wówczas poinformowany o rozboju, w wyniku którego poszkodowanym został jeden z mieszkańców tej gminy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on uderzony przez napastników szklaną butelką w głowę i kopany po całym ciele. Następnie sprawcy ukradli mu saszetkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Na efekty tej pracy nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia kryminalni zatrzymali w policyjnym areszcie jednego z podejrzanych mężczyzn – 23-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Zatrzymanie kolejnego było tylko kwestią czasu. W wyniku realizowanych czynności funkcjonariusze ustalili, że ukrywa się on w Olsztynie.

Tam w jednym z mieszkań na terenie miasta nowomiejscy kryminalni zatrzymali drugiego podejrzanego. W trakcie realizowanego przeszukania mieszkania policjanci znaleźli susz roślinny należący do jego kolegi. Policjanci zatrzymali także właściciela narkotyków i przestawili mu zarzut posiadania wbrew przepisom Ustawy środków odurzających.

Realizując dalsze czynności funkcjonariusze odzyskali skradziony w wyniku rozboju portfel wraz z dokumentami.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym mężczyznom zarzutów. Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku obaj mężczyźni działali w warunkach tzw. recydywy, więc za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: