9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak znaleźć pracę w Olsztynie. 5 najpopularniejszych ofert pracy

Materiał partneraJak znaleźć pracę w Olsztynie. 5 najpopularniejszych ofert pracy

Chcesz się usamodzielnić lub np. uzyskać dodatkowy dochód, ale niestety nie mieszkasz w dużym mieście, tylko w małym?

reklama

Oto kilka zasad, których możesz przestrzegać, aby odnieść sukces.

Porady

Najpierw musisz zrozumieć, ile dni w tygodniu chcesz pracować i ile pieniędzy zarabiać. To prawda, że takich informacji nie należy podawać w reklamie. Lepiej podać te informacje po zapoznaniu się z warunkami przyszłego miejsca pracy.

reklama

Dobrze byłoby również powiedzieć znajomym i przyjaciołom, że szukasz pracy. Być może pomogą ci w poszukiwaniach lub potroją w dobrym towarzystwie.

Możesz zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy na swojej stronie w madiach społecznościowych. Miło byłoby też odwiedzić lokalne kawiarnie i bary, zostawiając im swoje CV. W takich miejscach bardzo często potrzebni są barmani i kelnerzy.

reklama

Ogólnie pracy w takim mieście jak Olsztyn lepiej szukać na portalach z ofertami pracy lub po prostu wpisując w wyszukiwarkę praca w Olsztynie, a wyskoczą Ci wolne miejsca pracy.

Bardzo ważnym czynnikiem podczas ubiegania się o pracę jest rozmowa kwalifikacyjna bezpośrednio w biurze firmy, ponieważ można obiektywnie ocenić, czy taka praca Ci odpowiada, czy wszystko Ci odpowiada w Twoim potencjalnym miejscu pracy.

Jakie zawody są poszukiwane w Olsztynie?

Pielęgniarka

Rolą pielęgniarek mogą być osoby posiadające niezbędne umiejętności, ale posiadające absolutnie dowolne wykształcenie, od medycznego po artystyczne. Dlatego przy wyborze pielęgniarki należy zwrócić uwagę nie na jej dyplomy, ale na umiejętności praktyczne. Skąd więc profesjonalne pielęgniarki czerpią swoje umiejętności?

Pomimo tego, że pielęgniarki nie są szkolone w placówkach oświatowych i nie ma oficjalnej specjalizacji, liczne kursy, szkoły i ośrodki społeczne realizują programy edukacyjne do szkolenia w opiece nad osobami starszymi i chorymi. Osoby, które ukończyły te kursy, są zawodowymi pielęgniarkami.

Sprzedawca, doradca klienta

Sprzedający informuje kupującego o producencie konkretnego produktu, zwracając uwagę na jego właściwości i skupiając się na pozytywnych cechach. Jeśli są jakieś negatywne cechy, należy je poprawnie wskazać, nie zniekształcając informacji.

Wynagrodzenie konsultanta ds. sprzedaży obejmuje stałą pensję i procent od sprzedaży. Dlatego specjalista jest bezpośrednio zainteresowany przyciąganiem klientów. Konieczne jest, aby móc podejść nawet do najbardziej wymagających klientów, nie będąc zbyt nachalnym.

Data Scientist

Data Scientist zajmuje się analizą tablic danych – Big Data. Korzystając z analizy matematycznej i identyfikując wzorce w danych, Data Scientist tworzy modele do rozwiązywania określonych problemów biznesowych.

W rzeczywistości zawód naukowca danych jest ściśle powiązany z analitykiem danych (Analityk danych lub DA) i inżynierem danych (Inżynier danych lub DE). Tak blisko, że w większości firm spożywczych nie są one w ogóle rozdzielone. A Data Scientist często przejmuje obowiązki DA i DE.

Praca z Big Data wciąż ma swoją specyfikę i cechy.

Korepetytor

Jeśli lubisz uczyć innych, komunikować się i dzielić wiedzą, zawód korepetytora będzie Cię interesował. To bardzo popularny i pożądany zawód, w dodatku dobrze płatny.

Tutor zajmuje się swoimi uczniami (uczniami, studentami, dorosłymi). Zadaniem tutora jest identyfikacja i eliminacja luk w wiedzy studentów, z uwzględnieniem ich cech charakterystycznych.

W trakcie pracy tutor identyfikuje mocne i słabe strony wiedzy swoich uczniów, opracowuje dla każdego z nich indywidualny program, który pozwala szybko uzupełnić brakującą wiedzę. Praca jako korepetytor jest odpowiednia dla osób towarzyskich, które kochają swój przedmiot, doskonalą się w nim, mają cierpliwość i wytrwałość.

Logistik

Jednym z głównych zadań logistyka jest śledzenie dostawy towarów od klienta do kupującego. Często pracownicy zajmują się dalszą promocją ładunku –  w przypadku, gdy łańcuch jest dłuższy i składa się z więcej niż dwóch ogniw. Liczba etapów, przez które przechodzą towary, zależy od złożoności transportu. A każdy etap kontroli ma swoje własne cechy i zasady. Logistyk staje przed zadaniem optymalizacji procesu tak, aby przychód pracodawcy przewyższał koszty. Dlatego opisane powyżej cechy są tak ważne dla logistyka. Musi kontrolować proces i szybko znajdować rozwiązania nieoczekiwanych trudności.

Lista obowiązków zależy od specjalizacji logistyka: dokonanie oceny możliwości transportu towaru, kontakt z działami reklamowymi, celnymi, firmami transportowymi, praca nad dokumentacją potrzebną do rejestracji towaru, przejście przez kontrolę punktów, monitoring funkcjonowania magazynów.

Podsumowanie

W dzisiejszym artykule wybraliśmy 5 najbardziej poszukiwanych zawodów na platformie Jooble. Oczywiście nadal możesz znaleźć ogromną liczbę różnych aktualnych ofert pracy, spośród których możesz wybrać tę, która Ci odpowiada. Duża liczba pracodawców nie wymaga doświadczenia zawodowego, a także specjalnego wykształcenia, dzięki czemu każdy może wybrać zawód i nauczyć się czegoś nowego. Mamy nadzieję, że nasz dzisiejszy artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji i wyborze nowej pracy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia