-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją

BraniewoW okolicach Grzechotek ruszyła budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją

Rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku w okolicach Grzechotek. Trwają również prace na pięciu innych odcinkach.

Prace w rejonie przygranicznym

reklama

Jak przekazała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz „Budowa rozpoczęta na terenie podlegającym placówce Straży Granicznej w Grzechotkach to już szósta z kolei lokalizacja”. Bowiem żołnierze kontynuują prace w rejonie placówek Straży Granicznej w Dubeninkach, Gołdapi, Baniach Mazurskich, Górowie Iławeckim i Bezledach.

Jak dodała rzeczniczka „Nie mam jeszcze informacji, kiedy rozpocznie się budowa tymczasowej zapory na pozostałych czterech odcinkach podlegających placówkom SG w Węgorzewie, Barcianach, Sępopolu i Braniewie.

Nielegalne próby przekroczenia granicy

reklama

W ubiegłym roku według danych Straży Granicznej odnotowano 11 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Odnotowano również przypadki wejścia na pas drogi granicznej. Były to głównie przypadki turystów chcących zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy słupie granicznym. Za wejście na pas drogi granicznej grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Jak przekazała mjr Aleksandrowicz „W tym roku odnotowaliśmy jeden przypadek nielegalnego przekroczenia granicy z Rosji do Polski”.

Budowa zapory na granicy

reklama

Tymczasowa zapora na granicy Polski i Rosji jest budowana od początku listopada ubiegłego roku. Obejmuje ona odcinek 200 kilometrów. Składa się ona z trzech rzędów drutu ostrzowego, które są rozpinane na słupach wbijanych w ziemię. Dodatkowo przed zaporą z drutu umieszczona jest siatka ochronna dla dzikich zwierząt.

W marcu na granicy z obwodem kaliningradzkim ma się rozpocząć budowa bariery elektronicznej, która będzie się składać z czujników oraz kamer, które będą umożliwiały całodobowe monitorowanie granicy bez względu na warunki pogodowe i bez konieczności przebywania na linii granicy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
8 lutego 2023 08:10

Gdybyście nie wiedzieli to zapora ma nam uniemożliwić możliwość ucieczki, a nie odwrotnie. Wszytko ku temu zmierza.

Popularne
Ogłoszenia