-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Porozumienie traci swoich członków. Poseł Wypij z Olsztyna opuszcza partię

OlsztynPorozumienie traci swoich członków. Poseł Wypij z Olsztyna opuszcza partię

W poniedziałek poseł Michał Wypij oraz Jan Strzeżek wraz z grupą młodych członków z zarządu wystąpili z Porozumienia. Powodem ich decyzji ma być zawarcie przez Porozumienie sojuszu z AgroUnią.

Powody decyzji o odejściu z partii

reklama

W niedzielę Zarząd Krajowy Porozumienia obradował o przyszłości partii oraz decyzji w sprawie startu w wyborach. Po obradach poinformowano o zamiarze podjęcia współpracy Porozumienia z AgroUnią. Decyzja ta wywołała poruszenie wśród członków Porozumienia.

Jak przekazał Jan Strzeżek „Wraz posłem Michałem Wypijem oraz przedstawicielami młodego pokolenia zasiadającego w zarządzie Porozumienia odeszliśmy dzisiaj z partii ze względu na brak akceptacji na sojusz z AgroUnią

Michał Wypij posłem niezrzeszonym

reklama

Jak przekazał wiceprzewodniczący Porozumienia poseł Michał Wypij nie widzi on swojej obecności po tym jak ogłoszono współpracę Porozumienia z AgroUnią. Z tego względu wystąpił z koła parlamentarnego Porozumienia i będzie teraz posłem niezrzeszonym. W poniedziałek w programie „Siódma9” przekazał, że po otrzymaniu informacji o rozważaniu przez kierownictwo partii współpracy z AgroUnią nie będzie brał udziału w posiedzeniu zarządu krajowego Porozumienia.

Burmistrz Dobrego Miasta wygrywa? Sąd umorzył postępowanie karne

Jak przekazał „Nie wspieram tego kierunku, nie rozumiem go zupełnie, nie widzę jakichkolwiek potencjalnych elementów programowych, które by łączyły. Odbieram to raczej, jako próbę utrzymania mandatów poselskich za wszelką cenę. Nie rozumiem takiego podejścia”. I dodał, że „Przede mną trudne decyzje związane z przyszłością, ale z całą pewnością nie wiążę mojej przyszłości politycznej z AgroUnią”.

Oświadczenie posła Michała Wypija

reklama

Michał Wypij w swoim oświadczeniu, napisał „5 lutego 2023 r. postanowiłem opuścić szeregi partii Porozumienie. Podjąłem niełatwą decyzję, która kończy bardzo ważny dla mnie okres w życiu politycznym. W tym też kontekście ograniczam współpracę ze środowiskiem, któremu wiele zawdzięczam i któremu pragnę w tej chwili bardzo gorąco podziękować. Moje plany zmierzają w innym kierunku niż proponowany przez władze Porozumienia. Chcę z pełną determinacją poświęcić się pracy na rzecz Warmii i Mazur. Regionu, który zasługuje na znacznie więcej, niż to, co dziś oferuje mu polski rząd. Również reprezentacja regionu w centralnych strukturach decyzyjnych, w mojej ocenie, zawsze była niedostateczna i nieefektywna. Będę szukał sojuszników i partnerów w realizacji mojej misji. To Warmia i Mazury będą decydować o wynikach wyborów. Zamierzam pracować ciężko i ponad podziałami. Przyszłość jest na wyciągnięcie ręki”.

Burza na antenie TVN24! Urszula Pasławska w ogniu krytyki

Poseł dołączy do Polski 2050 Szymona Hołowni?

Jak pisaliśmy w TKO w kwietniu ubiegłego roku pojawiły się głosy na temat tego, że poseł Michał Wypij jest zainteresowany przejściem do Polski 2050 Szymona Hołowni. O posła mieli się również starać Republikanie Adama Bielana jednak bez rezultatu. Według znajomych posła Wypija miał on uważać partię Gowina za zbyt małą, aby ta mogła odegrać znaczącą rolę jako opozycja. Ojciec Michała Wypija, który był szefem delegatur ABW w Olsztynie i Gdańsku pozytywnie zrecenzował książkę, która rzucała na Mariusza Kamińskiego, wiceprezesa PiS i szefa MSWiA, podejrzenie współpracy z SB i służbami Rosji. Jak stwierdził poseł Wypij jest on przeświadczony o tym, że PiS szukało na niego „haków”.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mkol
6 lutego 2023 13:25

Poszukajmy nowego pana.

gienek
7 lutego 2023 05:51

napoleona niech wezmie ze soba

Popularne
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Polityk czy lobbysta? [OPINIA]

Minister Maląg spotkała się z seniorami w Olsztynie