5 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

WiadomościW poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i...

W poniedziałek do szkół po dwutygodniowym wypoczynku wrócą uczniowie z województw podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Ich ferie zimowe rozpoczęły się 21 stycznia.

reklama

Ferie zimowe przewidziano w czterech terminach.

Jeszcze przez tydzień – do 12 lutego – odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, dla których ferie rozpoczęły się 28 stycznia.

reklama

Ostatni w tym roku – od 11 do 26 lutego – odpoczywać będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego.

Z kolej uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego mieli w tym roku ferie pierwsi w kraju. Odpoczywali od 14 do 29 stycznia.

reklama

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – będzie od 6 do 11 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Nauczyciel oskarżony o naruszenie nietykalności uczennicy. Dyrektor szkoły w relacji z nastolatką?

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Szkoła Podstawowa w Olsztynie będzie nosić imię Mikołaja Kopernika

Dzień Dobry TVN w Olsztynie. Powodem olsztyńska studniówka