27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Nie milkną echa związane z Sylwestrem Marzeń. Aktywne Mazury skarżą TVP

GiżyckoNie milkną echa związane z Sylwestrem Marzeń. Aktywne Mazury skarżą TVP

Stowarzyszenie Aktywne Mazury złożyło skargę na TVP. Powodem jest występ zespołu Black Eyed Peas w trakcie koncertu sylwestrowego w Zakopanem.

reklama

Tęczowe opaski zespołu Black Eyed Peas

Sylwestrowy występ Black Eyed Peas wywołał kontrowersje, zwłaszcza tęczowe opaski symbolizujące LGBT, które pojawiły się na ramionach członków zespołu. Wśród głosów krytycznych pojawiły się między innymi “WSTYD! To nie #SylwesterMarzeń lecz Sylwester Wynaturzeń”, zamieszczone na Twitterze wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła oraz „szerzenie homopropagandy, które to zarzucił kierownictwu TVP Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Stowarzyszenie Aktywne Mazury zabrało głos w tej sprawie

Stowarzyszenie Aktywne Mazury z Wydmin 1 stycznia 2023 r. wystąpiło do TVP w tej sprawie. W ramach dostępu do informacji publicznej zwróciło się o ujawnienie dokumentów dotyczących warunków związanych z występem Black Eyed Peas w Polsce. Zwłaszcza dotyczyło to elementów stroju zespołu i zapewnień szefa portalu TVP Info Samuela Pereiry, że „cała akcja była zaplanowana”.

reklama

Jak przekazał prezes stowarzyszenia Daniel Domoradzki „My chcemy rzetelnych informacji i prawdy, bo to w życiu publicznym bardzo ważna sprawa”. Mimo upływu 14 dni od dnia złożenia wniosku odpowiedź nadal nie nadeszła. 25 stycznia TVP mailowo zwróciła się o podanie adresu korespondencyjnego stowarzyszenia, jednak do tej pory stowarzyszenie nie uzyskało informacji na temat umowy na występ zespołu.

Skarga administracyjna

Aktywne Mazury złożyły skargę administracyjną na brak udostępnienia informacji. Wpłynęła ona 26 stycznia 2023 r. Sprawą zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, stowarzyszenie będzie reprezentować kancelaria radcy prawnego Michała Pietrzaka.

Daniel Domoradzki ujawnia nieprawidłowości

Jak przyznaje na swoim FB prezes Daniel Domoradzki pełni wiele funkcji między innymi jest Społecznikiem oraz Członkiem Zarządu LKS Mazur Wydminy. Ukończył również Executive Master of Business Administration na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

reklama

Nagłaśniał różne nieprawidłowości, wśród nich między innymi fakt, że wiceprzewodnicząca Rady Gminy Stare Juchy Wanda Hanusko, wbrew przepisom ustawowym, handlowała z Gminą Stare Juchy i jej jednostkami organizacyjnymi, z wykorzystaniem mienia Gminy. Zawiadomił również CBA o zatajeniu prawdy w oświadczeniu majątkowym przez radną Rady Miejskiej w Giżycku Jadwigę Małgorzatę Misterę, która nie wpisała, że była pełnomocnikiem Giżyckiej Ochrony Zdrowia. W efekcie tego wojewoda Artur Chojecki wygasił jej mandat. Daniel Domoradzki ujawnił także sprawę wójt Gminy Stare Juchy Ewy Jurkowskiej, która co roku zawierała na okresy roczne umowy zlecenia z radnym tej gminy Pawłem Anulewiczem. W rezultacie prezes stowarzyszenia zwrócił się do Wojewody oraz do Krajowego Biura Wyborczego o odebranie wójt stanowiska oraz mandatów radnym.

źródło: Debata

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gutek
5 lutego 2023 19:28

Jak tylko tvp odłączy się od kościoła to będzie zalew takich rzeczy, bo partia Jarka będzie dalej wykonywać polecenia wujka Sama

Polecane