-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wizz Air wstrzymuje loty z Szyman

SzczytnoWizz Air wstrzymuje loty z Szyman

Wizz Air zaktualizował siatkę połączeń z Polski. Zawiesił loty z portu lotniczego Olsztyn-Mazury do Londynu-Luton.

Wizz Air stawia na duże porty lotnicze

reklama

Ostatnio daje się zauważyć zmianę polityki lotów oferowanych z małych lotnisk. Coraz więcej przewoźników skupia się na dużych portach, w których zapotrzebowanie na loty jest o wiele większe. Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, węgierskie linie lotnicze zrezygnowały z lotów z Rzeszowa, a na Lotnisku Chopina umieściły dziesiąty samolot, który ma otworzyć nowe trasy i zwiększyć ofertę na istniejących kierunkach na warszawskim Okęciu.

Loty z Szyman do Londynu „wyprzedane”

Loty z portu Olsztyn-Mazury do lotniska Londyn-Luton widnieją w węgierskim systemie rezerwacyjnym, ale są oznaczone jako „wyprzedane”. To oznacza, że niebawem zostaną wycofane z systemu sprzedażowego.

Wizz Air zmienia zdanie w sprawie lotów z Szyman
reklama

Ostatni rejs Londyn-Luton – Olsztyn-Mazury – Londyn-Luton Wizz Air zrealizuje 26 lutego bieżącego roku. To połączenie było w ofercie firmy od 18 czerwca 2016 roku. Początkowo było obsługiwane przez Wizz Air Hungary, a od momentu powstania spółki brytyjskiej przejęła je właśnie linia Wizz Air UK. Loty odbywały się dwa razy w tygodniu: w czwartki o godzinie 9:45 i w niedziele o godzinie 12:15, przelot trwał 2,5 godziny.

Co zamiast Wizz Air?

W sezonie letnim podróżni będą mogli skorzystać z usług Ryanaira, który oferuje dwa razy w tygodniu rejs do portu Londyn-Stansted. Irlandzki przewoźnik zapewnia też połączenia krajowe z Szyman do Krakowa i Wrocławia.

reklama

Z kolei do Balic pod Krakowem polecieć będzie można Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air

Wizz Air utrzyma połączenia airbusów A320 do niemieckiego Dortmundu.

Wizz Air zawiesza też inne loty

Poza połączeniami do Londynu Wizz Air UK zawiesza też rejsy z Londynu-Luton do Reykjavíku, Malagi i litewskiej Połągi. Zmieni się również siatka połączeń z Gatwick, drugiego i największego największego pod względem liczby pasażerów lotniska w Wielkiej Brytanii. Tam przewoźnik zrezygnował z połączeń na Kretę (Chania), Maderę i Teneryfę-Południe. Przy tym jest to kolejna tego typu zmiana, bo już wcześniej Wizz Air zawiesił loty z Gatwick do Bari, Palmy de Mallorca i Warny, a z portu w Luton do Castellón, Porto, Sarajewa, Rzeszowa, na Gran Canarię, Maderę oraz na Teneryfę-Południe.

źródło: rynek-lotniczy.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dariusz Naworski
30 stycznia 2023 19:16

Niestety. Powtarzacie informację z niewiarygodnych źródeł i wprowadzacie mieszkańców regionu w błąd. Ma Pan do mnie numer i zawsze udzielam Panu informacji na temat siatki połączeń. Ciekawy jestem, czy równie chętnie napisze Pan informację o przywróceniu połączeń jak o ich czasowym zawieszeniu, które wynikało z długich rozmów z przewoźnikiem. Pozdrawiam Rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn Mazury

Anonimowo
30 stycznia 2023 19:06

Taka rentownoścć na prowincjonalnych lotniskach.

Popularne
Ogłoszenia

Lotnisko w Szymanach stawia na rozwój cargo

Nowa flota powietrzna na lądowisku w Gryźlinach