8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy Olsztyna włamali się do garażu. Ich łupem padło… 570 tys. zł

BartoszyceMieszkańcy Olsztyna włamali się do garażu. Ich łupem padło... 570 tys. zł

Policjanci w Ostródzie w czasie kontroli drogowej znaleźli w aucie reklamówkę z biżuterią. Jak się okazało włamywacze w czasie nieobecności właścicieli włamali się w nocy do garażu w powiecie bartoszyckim. Dostali się do ukrytego sejfu i ukradli z niego pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 570 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali podejrzanych i odzyskali część pieniędzy oraz skradzioną biżuterię. Sprawcy, którymi okazali się mieszkańcy Bartoszyc i Olsztyna zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (20.01.2023). Policjanci z Bartoszyc otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu na posesji w jednej z miejscowości w gminie Bisztynek. Sprawcy zabrali funty, dolary oraz biżuterię o łącznej wartości ponad 570 tysięcy złotych. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców włamania.

Groził sprzedawczyni, że ją ukłuje igłą i zarazi chorobą

Kilka godzin wcześniej doszło do zatrzymania

Kilka godzin wcześniej tego samego dnia policjanci w Ostródzie w trakcie kontroli drogowej ujawnili i zabezpieczyli biżuterię, która wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić ani jej pochodzenia ani udowodnić, że przedmioty należą do niego. Mieszkaniec Olsztyna został przesłuchany i wypuszczony, a biżuteria została zabezpieczona. W tamtym czasie nikt nie wiedział o kradzieży do jakiej doszło w powiecie bartoszyckim.

Policja wpadła na trop

reklama

W sobotę bartoszyccy policjanci pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności włamania. Funkcjonariusze z Bartoszyc wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania i kradzieży. Jak się okazało byli to mieszkańcy Olsztyna i powiatu bartoszyckiego. W trakcie przeszukiwania domu mężczyzny z Olsztyna znaleziono część pieniędzy oraz biżuterię.

Dwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka

Zatrzymanym grozi kara

Dwóm mężczyznom w wieku 20 i 35 lat przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Młodszy z nich przyznał się do winy. We wtorek obaj mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Bartoszyce

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
27 stycznia 2023 16:14

Dobrze, że nie wleźli do mojego blaszaka 🙂

lolo
27 stycznia 2023 15:25

git ludzie

Popularne
Ogłoszenia

900 złotych strat w sklepie na terenie Olsztyna. Nagranie wideo bulwersuje

Poszukiwana bezwstydna kobieta, która uciekła z trzema sukienkami