8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mężczyzna odpowie za próbę wysadzenia bloku

IławaMężczyzna odpowie za próbę wysadzenia bloku

Sąd Rejonowy w Iławie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 66-latka. Mężczyzna w czasie interwencji policjantów miał odkręcić butlę z gazem i ją podpalić. Konieczna była ewakuacja 40 mieszkańców jednego z bloków w Kisielicach. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Interwencja w jednym z bloków

reklama

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który słuchał głośnej muzyki w swoim mieszkaniu. Kiedy policjanci dotarli pod wskazany adres 66-letni mężczyzna zaczął krzyczeć i wyzywać policjantów, a po chwili poczuli gaz.

Policjanci przystąpili do ewakuacji bloku, ponieważ mieszkańcom groziło niebezpieczeństwo. W trakcie wyprowadzania osób z bloku funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna co chwila spogląda zza drzwi. Butle z ulatniającym się gazem znajdowały się na korytarzu i były skierowane stronę klatki schodowej.

Ukrywał się przez 5 lat! Olsztyńska policja znalazła go w luksusowym osiedlu w Warszawie
reklama

Na miejsce przybyły kolejne służby ratunkowe, w tym ratownicy oraz strażacy, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego próbowali wejść do mieszkania. W tym momencie 66-letni mężczyzna podpalił butle, a płomień skierował w stronę drzwi wejściowych. Po zauważeniu pożaru funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym przebywał mężczyzna, który ukrył się w łazience.

Mężczyzna odpowie za swoje czyny

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w celi na trzy miesiące. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty, a sąd zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Awantura na SOR. Kobieta trafiła do aresztu

Awantura na SOR. Kobieta trafiła do aresztu