1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatrzymano podejrzanych o oszustwa „na córkę”

PiszZatrzymano podejrzanych o oszustwa "na córkę"

Dwoje 30-latków zostało zatrzymanych pod zarzutem oszustw dokonanych metodą „na córkę”. Była to łodzianka oraz obywatel Niemiec. Oszukane osoby straciły łącznie 30 tysięcy złotych.

Oszustwo „na córkę”

reklama

30-letnia sprawczyni przestępstwa miała telefonować do pokrzywdzonych podając się za ich córkę i prosiła o pieniądze, które następnie odbierał jej partner.

Do oszustw miało dojść w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszą ofiarą była 92-letnia mieszkanka Orzysza. Kobieta zadzwoniła do niej podając się za jej córkę. Jak wyjaśniła nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu „Dzwoniąca miała zmieniony głos, co tłumaczyła przeziębieniem. Pilnie potrzebowała pieniędzy, których nie mogła odebrać sama, więc przysłała po nie znajomego”. Do kobiety przyszedł mężczyzna i odebrał od niej gotówkę i biżuterię o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Starsza kobieta po tym jak zrozumiała, że została oszukana powiadomiła policję.

reklama

Tydzień później w podobny sposób została oszukana 85-letnia mieszkanka Pisza. Ona również straciła pieniądze, było to około 15 tysięcy złotych.

Policja zatrzymała sprawców

Policja nie ujawnia w jaki sposób ustaliła sprawców. Do zatrzymania mężczyzny doszło na dworcu we Wrocławiu. Kobietę zatrzymano w miejscu jej zamieszkania.

reklama

Usłyszeli oni po dwa zarzuty popełnienia przestępstwa. Kobieta została objęta policyjnym dozorem oraz ma zakaz opuszczania miejsca pobytu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jak podała policja „Niewykluczone, że zatrzymani oszukali jeszcze innych seniorów na terenie kraju”.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne