-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przy Kurii uruchomiono Centrum Medialne Archidiecezji Warmińskiej

OlsztynPrzy Kurii uruchomiono Centrum Medialne Archidiecezji Warmińskiej

Przy Kurii Metropolitalnej w Olsztynie rozpoczęło prace Centrum Medialne Archidiecezji Warmińskiej. Znajdują się w nim studia umożliwiające przygotowywanie i emisję programów radiowych i telewizyjnych.

reklama

Budowę i wyposażenie centrum sfinansował związany z Archidiecezją Warmińską kanonista i prawnik ks. prof. Ryszard Sztychmiler oraz 30 innych sponsorów.

Rzecznik Kurii ks. Marcin Sawicki ocenił, że media dziś odgrywają bardzo ważną rolę i w dużej mierze to one kierują rzeczywistością.

reklama

„Także kościół potrzebuje mediów a wykorzystywanie dostępnych środków i kanałów komunikacji czyni go dostępnym jak również bliskim każdemu człowiekowi. Często dziennikarze potrzebują od danej instytucji konkretnej informacji, by one były profesjonalne, rzetelnie przygotowane. Potrzebne są do tego kompetentne osoby, narzędzia i miejsce. Dlatego takie Centrum Medialne Archidiecezji Warmińskiej powstało w kurii, aby służyło diecezji i wiernym” – podkreślił.

21 duchownych różnych Kościołów spotkało się u marszałka województwa

Jak wyjaśnił, „zadaniem centrum będzie wspieranie lokalnego kościoła w dziele ewangelizacji w środkach społecznego przekazu, organizowanie i koordynowanie działań medialnych przede wszystkim współpraca z lokalnymi mediami i dziennikarzami, przygotowywanie i archiwizowanie materiałów prasowych nt. archidiecezji, jak również promowanie wartości chrześcijańskich w tym promowanie rodziny”.

reklama

Jak podkreślił ks. Sawicki, „Ojciec Maksymilian Kolbe, który mógłby być doskonałym patronem mediów katolickich powiedział, że można wybudować wiele kościołów, ale jeśli nie będziemy mieć własnych mediów to te kościoły będą puste”.

Centrum stało się od niedawna siedzibą diecezjalnych mediów: Radia Plus Olsztyn i Posłańca Warmińskiego a w przyszłości planowane jest uruchomienie telewizji internetowej. W centrum znajdują się dwa studia emisyjno-produkcyjne, serwerownia i newsroom z wyposażeniem.

źródło: PAP,

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
UUULLLAAALLLAAA
22 stycznia 2023 20:15

Tam gdzie jest dużo banków tam jest bieda. Tam gdzie jest dużo czarnych jest ciemnota. Okradani głupcy.

???
22 stycznia 2023 20:14

Z jakich funduszy uruchomiono? Kto jest właścicielem centrum?

Popularne

Zmarł były papież Benedykt XVI