1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oblodzone drogi. Tragicznie zginęła 25-letnia kobieta

WęgorzewoOblodzone drogi. Tragicznie zginęła 25-letnia kobieta

W czwartek drogi w województwie warmińsko-mazurskim są niezwykle niebezpieczne. Z powodu oblodzonych dróg doszło do kilku wypadkach na drogach. Do tragicznego zdarzenia doszło pod Węgorzewem. Auto zderzyło się z drzewem. Kierująca autem 25-letnia kobieta zmarła.

Wypadek pod Węgorzewem

reklama

Do wypadku doszło około godziny 10.00 w okolicy wsi Przystań. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Na miejsce wypadku udały się dwa zastępy z JRG Węgorzewo oraz zastęp strażaków ochotników z OSP Radzieje. Po dojechaniu okazało się, że samochód uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowała jedna osoba.

Oblodzone drogi. Tragicznie zginęła 25-letnia kobieta wypadek Węgorzewo, Wiadomości

Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, ewakuowaniu jej z pojazdu i przekazaniu będącemu na miejscu Zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Pomimo reanimacji kierująca autem zmarła. Jak powiadomił oficer prasowy komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Ireneusz Lalak „Gdy dojechaliśmy na miejsce kobieta była w rozbitym samochodzie, podjęto jej reanimację, niestety zmarła”.

Seria wypadków po intensywnych opadach śniegu na Warmii i Mazurach
reklama

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Policji. Droga powiatowa została zamknięta w obu kierunkach na czas trwania działań.

Inne wypadki w regionie

W dniu dzisiejszym ze względu na to, że drogi są śliskie doszło również do innych zdarzeń drogowych. Na drodze wojewódzkiej nr 592 na wysokości wsi Kraskowo pod Korszami do rowu wjechało auto osobowe, które dachowało.

reklama

Jak podał oficer prasowy straży pożarnej w Kętrzynie Kamil Golon „Za osobowym autem jechała ciężarówka, która chcąc uniknąć zderzenia także wjechała do rowu i się przechyliła. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało”. I jak dodał kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ponieważ ciężarówka będzie wyciągana z rowu.

Noworoczny wypadek. Dwie osoby zginęły w makabrycznych okolicznościach

Do wypadku doszło również w Witramowie pod Olsztynkiem.

Kierowcy muszą zachować ostrożność na drogach ze względu na panującą mgłę.

Oblodzone drogi. Tragicznie zginęła 25-letnia kobieta wypadek Węgorzewo, Wiadomościźródło: PAP, KP PSP Węgorzewo

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Seria wypadków po intensywnych opadach śniegu na Warmii i Mazurach