fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ul. Sielska z aktywnym przejściem dla pieszych

OlsztynUl. Sielska z aktywnym przejściem dla pieszych

Mimo że głosowanie w konkursie Fundacji PZU miało trwać do przyszłego poniedziałku, już dziś olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu poinformował, że zgłoszone przez niego przejście dla pieszych przez ul. Sielską zwyciężyło i będzie wyposażone w dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

reklama

Lokalizacje tzw. aktywnych przejść dla pieszych w ramach konkursu Fundacji PZU wybierano przez cztery tygodnie. – Będą one wykonane w miejscowościach, które uzyskały największą liczbę głosów mieszkańców oraz w czterech wskazanych przez komisję konkursową. Już dziś (23.09) okazało się, że wśród zwycięzców trzeciego tygodnia zabawy znalazł się Olsztyn i przejście przez ul. Sielską nieopodal hotelu i stacji paliw – podaje olsztyński ZDZiT.

W co będzie wyposażone przejście na ul. Sielskiej? Zostaną tam m.in. wykonane maty ułatwiające hamowanie przed pasami oraz zamontowany zestaw świateł w nawierzchni i na znakach informujących o przejściu – uruchamiać się będą, gdy pieszy znajdzie się blisko jezdni.

reklama

Jak powstaje takie przejście dla pieszych, można zobaczyć w materiale wideo przygotowanym przez fundację:

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
24 września 2015 16:18

Aaaaa, jeszcze jedno: niech powstanie więcej takich przejść w miejscach “niebezpiecznych”. Kierowcy zakodują sobie to, że tylko tam trzeba uważać. Tzw. “Normalne Przejście” zostanie sprowadzone do roli informacyjnej a nie nakazowej.

Tomasz
24 września 2015 16:16

Jeszcze brakuje tylko ograniczenia do 30 km/h na Sielskiej. Najbardziej niebezpiecznie na przejściach jest przy ograniczonej widoczności (deszcz, śnieg, mrok). Te pasy raczej nie poprawią bezpieczeństwa, gdyż ich nie będzie widać w takich sytuacjach. Oczka będą skuteczne przez miesiąc póki się nie zużyją. Wzorem wyjazdu w kierunku Warszawy oczka pewnie nie będą uzupełniane i skutek będzie taki że budżet uszczupli się a bezpieczeństwo na tym nie zyska.

Polecane
Ogłoszenia