2.4 C
Olsztyn
sobota, 21 grudnia, 2024
reklama

Jak usprawnić proces wydawczy w fabryce?

Materiał zewnętrznyJak usprawnić proces wydawczy w fabryce?

Wydajność procesu wydawczego w przemyśle ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całej fabryki. Jeśli jest on zbyt wolny (lub pozbawiony odpowiedniej kontroli, w związku z czym dochodzi do dużej ilości niewłaściwych pobrań), przynosi straty zarówno finansowe, jak i czasu.

W takim przypadku warte rozważenia są innowacyjne automaty vendingowe, takie jak maszyny IRMATIC – polskiego producenta. Czym się charakteryzują i w jaki sposób mogą wpłynąć na proces wydawczy w fabryce? Odpowiadamy poniżej!

Jak automaty vendingowe przyspieszają wydawanie wyposażenia?

Tradycyjny model wydawczy w fabrykach wygląda następująco: pracownicy przed rozpoczęciem pracy musieli udać się do magazynu, nierzadko zlokalizowanego daleko od stanowisk pracy, i pobrać potrzebne zasoby przy pomocy magazyniera. Nie tylko jest to czasochłonne rozwiązanie, ale też generuje ono dodatkowe koszty w postaci konieczności zatrudnienia magazynierów.

Natomiast w przypadku automatów vendingowych cały proces pobrania lub zwrotu produktów może zamknąć się w zaledwie kilku sekundach. Urządzenia nie muszą być umieszczane w pobliżu magazynu, a wręcz przeciwnie – najlepiej ustawić je niedaleko stanowisk pracy. Nie ma potrzeby, aby proces poboru i zwrotu towarów nadzorował magazynier. 

Pracownik może przejść przez niego całkowicie samodzielnie przy pomocy ekranu dotykowego, potwierdzając swoją tożsamość poprzez zeskanowanie karty RFID lub wpisanie odpowiedniego PIN-u. Istnieje możliwość zdecydowania, jakie produkty i w jakiej ilości mają być dostępne dla danego pracownika lub grupy pracowników (np. elektryków czy monterów). Nieprawidłowe wydania generują dodatkowe koszty i wprowadzają niepotrzebny chaos, więc zapobieganie im jest kwestią niezwykle istotną.

Co jeszcze warto wiedzieć o maszynach vendingowych?

Maszyny vendingowe nie tylko znacząco przyspieszają cały proces wydawania (i zwrotów) towarów, ale też dbają o ograniczenie kosztów zakupowych. Jak to możliwe? Otóż automaty są w stanie śledzić stopień zużycia poszczególnych produktów. 

Jeśli w poszczególnych skrytkach umieszczone jest kilka produktów tego samego typu, o różnych stopniach zużycia, w pierwszej kolejności wydawane będą te, w przypadku których wskaźnik ten jest najwyższy. 

Poza stanem zużycia zdefiniować można również różne inne stany towarów – np. podzielić rękawice na zupełnie nowe i wyprane. W takim wypadku najpierw do pracowników trafią rękawice wyprane, a dopiero w dalszej kolejności zupełnie nowe, co również na dłuższą metę będzie prowadziło do oszczędności zakupowych.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane