fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Domowe sposoby na plamy z trawy. Zadbaj o stroje piłkarskie!

Materiał partneraDomowe sposoby na plamy z trawy. Zadbaj o stroje piłkarskie!

Plamy z trawy na strojach piłkarskich mogą być brzydkie i trudne do usunięcia. Istnieje jednak kilka prostych sztuczek, których możesz użyć, aby się ich pozbyć. Dzięki odpowiednim produktom i technikom czyszczenia możesz łatwo usunąć plamy z trawy ze swojej odzieży sportowej i sprawić, by znów wyglądała jak nowa. W tym artykule omówimy, jak usunąć plamy z trawy ze strojów piłkarskich i innej odzieży sportowej.

reklama

Jak usunąć plamy z trawy?

Plamy z trawy mogą być bardzo trudne do usunięcia z odzieży sportowej, zwłaszcza jeśli chodzi o stroje piłkarskie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka wskazówek i sztuczek – od używania specjalnych detergentów do tkanin poliestrowych po wypróbowanie naturalnych odplamiaczy, takich jak soda oczyszczona, czy domowy roztwór octu.

Roztwór z octu na plamy, soda

Dobrym sposobem na zielone plamy na strojach sportowych jest rozpoczęcie prania od namaczania plamy w roztworze wody z octem. Wystarczy około 15 minut namaczania stroju do gry w roztworze złożonym z dwóch części wody do jednej części octu białego. Po upływie 15 minut włóż komplet do pralki i pierz jak zwykle. Zwilżoną plamę możesz również zasypać sodą oczyszczoną. Uwaga! Soda może mieć właściwości rozjaśniające!

reklama

Mydło galasowe – silny odplamiacz

Jeżeli plamy są wyjątkowo mocne, możesz użyć specjalnego mydła galasowego, ale upewnij się wcześniej, czy nie pozostawi ono na odzieży widocznych plam.

Płyn do mycia naczyń lub alkohol

Kolejnym z pomysłów na usunięcie szpecących plam z trawy na odzieży sportowej jest zalanie zabrudzenia płynem do mycia naczyń lub alkoholem. Wybierając tę drugą technikę, zamocz wacik w czystym alkoholu i przyłóż do plamy. Na koniec dodaj odrobinę płynu do prania lub proszku i delikatnie potrzyj zabrudzenie. Bez spłukiwania włóż komplet do pralki i pierz jak zwykle. Plama powinna zniknąć!

reklama

Pranie odzieży sportowej a nadruki

Sublimacja to proces, który staje się coraz bardziej popularny ze względu na możliwość tworzenia trwałych grafik i stosunkowo niski koszt (w PEHA otrzymasz nadruki gratis!). Proces drukowania sublimacyjnego polega na użyciu specjalnych atramentów, które są prasowane na gorąco na tkaninie, takiej jak np. poliester, a następnie wtopione/wprasowywane w materiał. Rezultatem są żywe grafiki, które są odporne na blaknięcie i nie zmywają się ani nie pękają z upływem czasu – nawet mimo częstego prania!

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia