fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Prezydent Grzymowicz zawiadomił prokuraturę o kierowanych do niego groźbach. Sprawę wyjaśni policja

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz otrzymał anonimowe groźby pozbawienia życia. Złożył zawiadomienie do prokuratury rejonowej. Sprawę wyjaśni policja.

Zastępca Prokuratora Okręgowego w Olsztynie Aneta Molga poinformowała w czwartek, że do Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie wpłynęło 26 lipca zawiadomienie Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza, dotyczące popełnienia przestępstwa, polegającego na skierowaniu na adres poczty e-mail groźby pozbawienia życia wobec zawiadamiającego. Pisaliśmy o tym tutaj: Prezydent Olsztyna w niebezpieczeństwie: „Zabiję cię na dniach”.

„Zadźgam cię jak Adamowicza”

– 27 lipca zawiadomienie zostało przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie celem przeprowadzenia postępowania zgodnie z wytycznymi – poinformowała prokurator Aneta Molga.

reklama

Podobne wiadomości do skrzynek mailowych zostały wysłane także do prezydentów innych miast m.in. Wrocławia, Gdańska, Poznania i Białegostoku.

Wiadomość brzmiała: „Zadźgam cię jak Adamowicza. Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz za to, co mi zrobiłeś”. Prezydent Grzymowicz zareagował i zgłosił sprawę na policję, zawiadamiając także prokuraturę.

To już nie pierwszy raz

Prezydent Olsztyna otrzymywał w przeszłości groźby. Ujęto wówczas sprawcę. Rok temu Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok prawomocny w sprawie Sergiusza P. oskarżonego m.in. o publiczne nawoływanie do zabójstwa i kierowanie gróźb karalnych wobec prezydenta Olsztyna. Sąd odwoławczy złagodził wcześniejszy wyrok sądu rejonowego do 1 roku pozbawienia wolności, a wykonanie kary warunkowo zawiesił na okres 2 lat tytułem próby.

Czytaj też:  Zderzenie ciężarówki z ciągnikiem rolniczym

Sergiusz P. odpowiadał przed sądem za posiadanie znacznej ilości marihuany. Z kolei drugi zarzut polegał na publicznym nawoływaniu na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyna.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz 13 stycznia 2019 r. został ciężko raniony nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie zmarł następnego dnia. Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 r. Miał 53 lata.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama